Kluby Big Six, groźne Wilki i ambitne Młoty, a miejsc mało. Analiza walki o TOP 4 w Premier League

Zobacz również:Najbardziej romantyczny beniaminek od czasów Newcastle Keegana. Czy Leeds zderzy się ze ścianą?
Arsenal v Wolverhampton Wanderers - Premier League
Fot. Mark Leech/Offside/Offside via Getty Images

Dwie trzecie sezonu Premier League już za nami, a to znaczy, że wkraczamy w decydującą fazę i ta zapowiada się w Anglii doskonale. Gdzie nie spojrzymy w tabelę, tam ścisk i rywalizacja o różne cele. O tytuł bić się będą Manchester City i Liverpool, ale za ich plecami kilka drużyn celuje w Ligę Mistrzów. Sprawdzamy, jakie czekają ich wyzwania i analizujemy szanse na finisz w TOP 4.

Różnice są z jednej strony małe, a z drugiej spore. Małe, jeżeli bierzemy pod uwagę punkty. Trzecia Chelsea ma wprawdzie lekki zapas nad czwartym Manchesterem United, ale pięć kolejnych ekip przedziela jedynie siedem punktów. Duże z kolei, jeżeli spojrzymy na liczbę rozegranych spotkań. Przez zaległości z grudnia i stycznia niektórzy mają do rozegrania jeszcze 14 meczów, a inni 13 lub 12.

Podziel się lub zapisz
Futbol angielski i amerykański wyznaczają mu rytm przez cały rok. Na co dzień komentator spotkań Premier League w Viaplay, o której po każdej kolejce co poniedziałek rozmawia na antenie newonce.radio w audycji Box2Box. Pasję do jajowatej piłki spełnia w podcaście NFL Po Godzinach.
Komentarze 0