Bańka Premier League rośnie. Alexander Isak pierwszym galaktycznym ruchem Newcastle

Zobacz również:Najbardziej romantyczny beniaminek od czasów Newcastle Keegana. Czy Leeds zderzy się ze ścianą?
Newcastle United Unveil New Signing Alexander Isak
Fot. Serena Taylor/Newcastle United via Getty Images

Saudyjscy szejkowie dotychczas robili imponujące, ale zarazem rozsądne ruchy. Sięgnęli po większe pieniądze, gdy kontraktowali Bruno Guimarãesa, Svena Botmana czy Chrisa Wooda, ale telefonem do San Sebastian rozbili bank. Za 22-letniego Alexandra Isaka położyli aż 70 milionów euro po jego najgorszym sezonie w Realu Sociedad, gdy zdobył tylko sześć bramek. To rekordowy zakup dla Newcastle, jak i rekordowa sprzedaż dla Basków. Przede wszystkim to jednak kolejny dowód, że między Premier League a resztą ekonomicznie nie ma już żadnej rywalizacji. Kto tylko pokaże namiastkę talentu, momentalnie jest zagarniany przez angielskich bogaczy.

Zaczynają się wielkie saudyjskie zakupy, skoro Newcastle w takim stylu pobił rekord transferowy. Alexander Isak kosztował prawie dwa razy więcej niż zdolny stoper z Lille Sven Botman, którego cena zatrzymała się na 37 milionach euro. Szwed kreowany na następcę Zlatana Ibrahimovicia nie wydawał się wart aż takich pieniędzy po gorszym sezonie w San Sebastian, ale Newcastle zapłaciło za to, co widziało wcześniej. To nadal potwierdza, że ich filozofia ma ręce i nogi, bo inwestują w graczy, którzy jeszcze nie dotknęli sufitu, a mają bardzo duży potencjał. Botman oraz Isak to 22-latkowie, za to Bruno Guimarães ma dopiero 24 lata.

Podziel się lub zapisz
Uwielbia opowiadać o świecie przez pryzmat piłki. A już najlepiej tej grającej mu w duszy, czyli latynoskiej. Wyznaje, że rozmowy trzeba się uczyć, stąd audycja La Polémica. Pasjonat futbolu i entuzjasta życia – w tej kolejności, pamiętajcie.