Historia Romelu Lukaku, czyli obraz złej polityki transferowej Chelsea

Zobacz również:Najbardziej romantyczny beniaminek od czasów Newcastle Keegana. Czy Leeds zderzy się ze ścianą?
romelu lukaku.jpg
fot. Mohammad Karamali/DeFodi Images via Getty Images

Romelu Lukaku to największa porażka Chelsea od dawna. Londyńczycy zapłacili za niego w sumie prawie 100 milionów funtów, uczynili najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii klubu, żeby po 11 miesiącach próbować pozbyć się go za „grosze”. Na całą tę sagę trzeba jednak patrzeć szerzej. To nie tylko opowieść o jednym niewypale transferowym, ale także nieudanej walce Lukaku o międzynarodowe uznanie i przede wszystkim podsumowanie niezdarnej polityki transferowej prowadzonej na Stamford Bridge w ostatnich latach.

– Thomas Tuchel nie utrzymuje żadnej relacji z Romelu Lukaku, to nie ma przyszłości – pisał klubowy insider Nathan Gissing. Wtórowała mu „La Gazzeta dello Sport”, która nie pozostawiła wątpliwości. Wdług niej w tym tygodniu Inter osiągnie porozumienie z Chelsea i potwierdzi wypożyczenie najlepszego zawodnika Serie A sezonu 2020/21. Lukaku znów zawita w Mediolanie, czyli w miejscu, w którym przed odejściem był uwielbiany i uważany za największą gwiazdę, a The Blues dostaną za tę transakcję około 10 milionów funtów. Tym samym zakończy się krótka przygoda powrotu Belga do „klubu jego marzeń”.

Podziel się lub zapisz
Kibic, groundhopper, redaktor – w takiej kolejności. W newonce w roli wydawcy i redaktora. Przede wszystkim o calcio i footballu. Lubię piękne bramki i ciekawe mecze, ale jeszcze bardziej klimatyczne stadiony i okołopiłkarskie legendy.
Komentarze 0