Lewy & Pedri jako zwiastun pięknej gry. Szkoła Guardioli przygotowała Polaka na Barcelonę

Zobacz również:Memphis Depay działa na wyobraźnię. Uczucie z Barceloną od pierwszego wejrzenia
FC Barcelona v Pumas UNAM - Joan Gamper Trophy
Fot. Alex Caparros/Getty Images

W okresie przygotowawczym Robert Lewandowski przeżył wyliczanie minut bez bramki w USA, a później wypracował cztery gole z Pumas w Pucharze Gampera. Z Pedrim rozumieją się jakby grali razem całe życie, a nie przez trzy tygodnie i to w nim może odnaleźć „nowego Thomasa Muellera”. Gavi, Ansu Fati oraz inni młodzi są wpatrzeni w 34-letniego napastnika jak w obrazek. Już teraz widzimy, że jego gra tyłem do bramki promuje innych kilka razy bardziej niż w przypadku Aubameyanga, co powinno być wielkim skokiem jakościowym dla drużyny Xaviego. Pumas zagrało jak na klub uniwersytecki przystało, ale można powiedzieć, że takim meczem Lewandowski sam zarejestrował się w Barcelonie.

45 minut z Realem Madryt, 62 minuty z Juventusem, 73 minuty z New York Red Bulls – oczekiwanie na pierwsze trafienie Roberta Lewandowski przybierało na sile podczas tournee po Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie w tym samym czasie oddał 14 strzałów, dochodził do świetnych okazji bramkowych, a Xavi uparcie powtarzał: jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, bo zawsze znajduje się tam, gdzie powinien być. Później sam 34-latek przyznał, że w tych sparingach bardziej skupiał się na jak najmocniejszym przepracowaniu meczu jako jednostki treningu fizycznego.

Podziel się lub zapisz
Uwielbia opowiadać o świecie przez pryzmat piłki. A już najlepiej tej grającej mu w duszy, czyli latynoskiej. Wyznaje, że rozmowy trzeba się uczyć, stąd audycja La Polémica. Pasjonat futbolu i entuzjasta życia – w tej kolejności, pamiętajcie.