Nie ma mocnych na Kamaru Usmana. Czy zmieni to rewanż z Leonem Edwardsem?

Zobacz również:Wszystko, co trzeba wiedzieć o walce Błachowicz - Reyes. Gościliśmy Dorotę Jurkowską, menedżer Janka (WIDEO)
Kamaru Usman - UFC 268
Fot. Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Zestawienie walk na gali UFC 278 prawdopodobnie nie należy do najmocniejszych, jakie może stworzyć najlepsza federacja świata, szczególnie jeśli popatrzymy na co najmniej kilka innych kart z tego roku. Główną historią będzie to czy najlepszy w UFC zawodnik bez podziału na kategorie wagowe, Kamaru Usman, znajdzie w końcu swojego pogromcę. A do tego wszystkiego będziemy mieli polski akcent w postaci Marcina Tybury.

Od dłuższego czasu Usman przebijał się na szczyt nie tylko wagi półśredniej, ale i całego UFC. W karierze ma zaledwie jedną porażkę i to na samym jej początku, prawie dziesięć lat temu. Od tamtej pory zdominował swoją kategorię, włączając w to jego przygodę z federacją Dany White’a – 15 walk, 15 zwycięstw, 5 przed czasem, od ponad trzech lat posiadacz pasa wagi półśredniej, którego bronił już pięciokrotnie.

Podziel się lub zapisz
Uniwersalny jak scyzoryk. MMA, sporty amerykańskie, tenis, lekkoatletyka - to wszystko (i wiele więcej) nie sprawia mu kłopotów. Pisze dla newonce.sport, a w newonce.radio odwiedza audycję NFL Po Godzinach.
Komentarze 0