Pewne jak zawsze. Kajaki na kursie po historyczne olimpijskie złoto?

Zobacz również:Lekcja niecodzienna. Najdziwniejsze igrzyska w historii właśnie się kończą
Igrzyska olimpijskie Tokio - Karolina Naja i Anna Puławska
Fot. Elsa/Getty Images

Po dwóch medalach na igrzyskach w Tokio polskie kajakarstwo się nie zatrzymuje. Na zakończonych właśnie mistrzostwach świata nasza reprezentacja zdobyła siedem medali, z czego trzy w konkurencjach olimpijskich. Polska kadra nadal jest mocna, a co więcej – nadal się rozwija. Powstaje więc pytanie, czy możemy liczyć na pierwszy w historii złoty medal olimpijski w kajakach.

Oczywiście na początku trzeba postawić sprawę jasno – mówimy o roku poolimpijskim. Nawet jeśli tym razem jest on dwa lata przed kolejnymi igrzyskami, to wciąż jest to sezon, w którym wiele reprezentacji nieco spuszcza z tonu. Na mistrzostwach świata oczywiście nikt się nie oszczędza, ale już składy i forma poszczególnych ekip niekoniecznie muszą być optymalne. Powodów jest kilka, a zakończone kariery czy przebudowywanie składów to tylko niektóre z nich.

Podziel się lub zapisz
Uniwersalny jak scyzoryk. MMA, sporty amerykańskie, tenis, lekkoatletyka - to wszystko (i wiele więcej) nie sprawia mu kłopotów. Pisze dla newonce.sport, a w newonce.radio odwiedza audycję NFL Po Godzinach.
Komentarze 0