Pozbierać kawałki złamanego serca i iść dalej. Jakie lekcje płyną z tego sezonu dla Chelsea?

Zobacz również:Najbardziej romantyczny beniaminek od czasów Newcastle Keegana. Czy Leeds zderzy się ze ścianą?
Real Madrid v Chelsea
Fot. Shaun Botterill/Getty Images

We wtorkowy wieczór w Madrycie długo pisał się dla Chelsea piękny scenariusz, ale ostatecznie błysk Karima Benzemy i Luki Modricia sprawił, że obrońca trofeum pożegnał się z Ligą Mistrzów. Zawód jest duży, bo londyńczycy zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie i cel był na wyciągnięcie ręki, jednak powoli trzeba wracać do rzeczywistości i zastanawiać się, co dalej. Szczególnie, że patrząc całościowo, ten sezon miał być lepszy.

Jeśli tytuł i początek tego tekstu brzmią tak, jakbym na niewiele ponad miesiąc przed końcem rozgrywek już podsumowywał to, jak poradziła sobie Chelsea, to nie jest to przypadek. Po odpadnięciu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów londyńczycy grają już bowiem co najwyżej o Puchar Anglii, a to z perspektywy sprzed sezonu co najwyżej nagroda pocieszenia.

Podziel się lub zapisz
Futbol angielski i amerykański wyznaczają mu rytm przez cały rok. Na co dzień komentator spotkań Premier League w Viaplay, o której po każdej kolejce co poniedziałek rozmawia na antenie newonce.radio w audycji Box2Box. Pasję do jajowatej piłki spełnia w podcaście NFL Po Godzinach.
Komentarze 0