Przyspieszona transformacja. Thomas Tuchel musi poprawić grę Chelsea

Zobacz również:Najbardziej romantyczny beniaminek od czasów Newcastle Keegana. Czy Leeds zderzy się ze ścianą?
Chelsea FC v West Ham United - Premier League
Fot. Chris Lee - Chelsea FC/Chelsea FC via Getty Images

Wbrew obawom niektórych kibiców, nowi właściciele Chelsea nie oszczędzali podczas okna transferowego. Wydane 270 milionów funtów i pobity rekord transferowy Premier League dobrze pokazują ambicje Todda Boehly’ego. On chce wygrywać, a do tego ma Chelsea poprowadzić Thomas Tuchel, pod którego dostosowano cele transferowe. Niemiec dostał od klubu zawodników, których chciał. Teraz musi spłacić to wynikami.

Dużo o problemach Chelsea nie trzeba mówić. Wystarczy obejrzeć mecz z Dinamem Zagrzeb i zobaczyć, że w zasadzie szwankuje tam prawie wszystko – od gry w obronie, która przecież w pierwszych miesiącach pracy Thomasa Tuchela na Stamford Bridge była kluczowa, przez kreowanie i napędzanie akcji w środku pola do wykończenia. W lidze The Blues na 18 możliwych punktów zdobyli tylko 10 i razem z Liverpoolem “biją się” o to, kto z BIG 6 zaliczył większy falstart. Punktowo Chelsea wypada trochę lepiej, ale to marne pocieszenie.

Podziel się lub zapisz
Kibic, groundhopper, redaktor – w takiej kolejności. W newonce w roli wydawcy i redaktora. Przede wszystkim o calcio i footballu. Lubię piękne bramki i ciekawe mecze, ale jeszcze bardziej klimatyczne stadiony i okołopiłkarskie legendy.
Komentarze 0