Szlem bez większych nadziei? W US Open o zwycięstwa łatwo nie będzie

Zobacz również:Wszystko w cieniu Novaka Djokovicia. Historyczne US Open przed nami?
Iga Świątek Rafael Nadal
fot. Jamie Squire/Getty Images

Do żadnego z tegorocznych turniejów wielkoszlemowych nie podchodziliśmy tak ostrożnie, jak do rozpoczynającego się właśnie US Open. Mimo tego że Iga Świątek i Hubert Hurkacz będą w nim wysoko rozstawieni, mamy powody by sądzić, że łatwo im nie będzie. Przez to trudno nastawiać się na wielkie rzeczy. Jednak czy są na nie szanse i kto w ogóle będzie faworytem amerykańskiego turnieju?

Przed French Open nasze nadzieje były jasne – niepokonana od dawna Iga Świątek wchodziła na swoje ulubione korty, by wygrać swojego drugiego szlema, co zresztą jej się udało. Przed Wimbledon mówiliśmy o Hubercie Hurkaczu, który rok wcześniej dotarł do półfinału, a i Iga – mimo dużych wątpliwości co do gry na trawie – kontynuowała niepokonaną serię, więc w obu przypadkach z zainteresowaniem czekaliśmy na to, czy uda się dojść do ostatnich faz turnieju.

Podziel się lub zapisz
Uniwersalny jak scyzoryk. MMA, sporty amerykańskie, tenis, lekkoatletyka - to wszystko (i wiele więcej) nie sprawia mu kłopotów. Pisze dla newonce.sport, a w newonce.radio odwiedza audycję NFL Po Godzinach.
Komentarze 0