Zrobiliśmy pierwszy numer gazety newonce, bo wierzymy w życie poza ekranem

5_NEWONCE_APRIL_COVERSTORY.jpg

Jeśli w czasach półprawdy i postprawdy istnieje pojęcie prawdziwej prawdy, to my na nią stawiamy. Zamiast powierzchownego opowiadania historii – głębokie wejście w temat. Zamiast kompulsywnego scrollingu – doświadczenie sensoryczne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu naszych odbiorców nie zna uczucia towarzyszącego czytaniu prasy drukowanej. Dlatego… wydajemy gazetę.

Dowodem na to, że gazeta newonce ma pokazywać prawdziwe oblicze rzeczywistości, która nas otacza, będzie choćby materiał odczarowujący mity o mniej popularnych miejscach Warszawy. Po Chomiczówce, Gocławiu, Kole, Tarchominie i Wawrze oprowadzają nas znający te tereny od podszewki lokalsi (między innymi projektant mody Przemysław Falarz czy creative director 2115 Miłka Żmuda) i pokazują je od nieznanych przyjezdnym stron. A skoro już o odczarowywaniu mitów – Jacek Sobczyński porozmawiał z przedstawicielami branży klubowej – didżejami, organizatorami, szefami klubów, dziennikarzami – i zapytał o to, czy pogłoski o śmierci clubbingu są przesadzone czy raczej nie. Efektem obszerny reportaż, który opublikowaliśmy na łamach gazety.

Wyszedłeś na ten ring, pokonałeś największego demona i budujesz normalne życie w trzeźwości, ale gdzieś możesz wpaść w inne czarne dziury. Ja powpadałem w różne. Tak to zostawię – przyznaje Pezet w obszernej rozmowie z Markiem Fallem. O Domu nad wodą, Rap Generation, ostatniej EP-ce, ale i nowym rapie widzianym oczyma 45-latka. Parę stron dalej Ziomcy, autorzy Skarbu państwa, czyli jednej z najlepszych polskich płyt bieżącego półrocza, w luźnej gadce z JJ-em i noah wyjaśniają, jaki wpływ na ich twórczość miał snowboard, Skrillex i magazyn Detektyw. Ale w poszukiwaniu tego, co najważniejsze w rapie 2025 roku, wyjechaliśmy też poza granice Polski. W tekście Piękny soundtrack do strasznych czasów JJ Święcicki kreśli portret londyńskiego undergroundu rapowego, okraszając go wypowiedziami jego przedstawicieli. Podobno już nie wysyła się ludzi za granicę, żeby zrobili reportaż, skoro można połączyć się z rozmówcą na Zoomie – i gotowe. My wysłaliśmy.

W tekście Generacja 0% Hania Szkarłat pyta 20-latków o to, dlaczego rezygnują z alkoholu. Memiarz pysznestopy.pl udzielił nam jednego z najdziwniejszych wywiadów, jaki kiedykolwiek opublikowano w rodzimej prasie, didżejka i producentka dogheadsurigeri odsłoniła wirtualne kartki swojego pamiętnika z trasy po Azji, a Mati Pichci opowiedział nam, jak otworzyć lokal w mekce kulinariów, Kopenhadze, i rozkochać Duńczyków w klasycznym omlecie. Ale główną bohaterką pierwszego numeru gazety newonce jest Warszawa. To jej prawdziwe oblicze odkrywamy w szeregu materiałów, dlatego znajdziecie też ranking najlepszych koreańskich knajp w stolicy, dowiecie się, gdzie iść na pazy, gdzie na najlepsze eventy i o co chodzi z tym, że film o ulicy Wilczej stał się sensacją na globalnych festiwalach. Swoje drzwi otworzyli przed nami twórcy klubokawiarni Turnus i agencji kreatywnej CUKIER. Będą też sesje dokumentujące warszawskie kroniki nocne i house parties.

5.png

A ta zakochana para z okładki to stylistka Linda Golińska oraz współtwórca hypetalk, Chaos Gone Global i CLOUT Festivalu Max Kabara. Ich wspólna historia udowadnia, że w pojedynkę można zrobić w Warszawie coś kreatywnego, ale razem jest po prostu lepiej. O tym też przeczytacie w gazecie newonce.

Pierwszy numer gazety trafi 28 kwietnia do kilkudziesięciu najważniejszych miejscówek w stolicy: klubów, lokali gastronomicznych, kin, teatrów, muzeów, sklepów… Pełną listę miejsc, w których będzie dystrybuowana gazeta newonce, znajdziecie poniżej. Co ważne – gazeta jest bezpłatna. A od drugiego numeru będziemy dystrybuować ją ogólnopolsko.

W TYCH MIEJSCACH ZNAJDZIECIE GAZETĘ NEWONCE:

AMONDO Kino (Żurawia 20)

BAKEN piekarnia (Żurawia 6/12)

Baken Browary Warszawskie (Krochmalna 61)

Bar Mir (Grochowska 271)

Bar Pacyfik (Hoża 61)

BAR RASCAL (Moliera 6)

barStudio (Plac Defilad 1)

bistro_eden (Jakubowska 16/7)

Butero (Bracka 3)

CUKIER (Marszałkowska 9/15)

CUT IT (Słowackiego 12)

drożdż (Andersa 22)

Fat White Coffee Bar (Andersa 6)

Galeria Monopol (Marszałkowska 34/50)

Grail Point (Mokotowska 24)

Hypetalk HQ (pl. Dąbrowskiego 8)

IGEN (Oleandrów 5)

Kino Muranów (Andersa 5)

Kulturalna (Plac Defilad 1)

Manto Cafe (Garażowa 4)

Między Nami Cafe (Bracka 20)

MUSA Bar (Wilcza 17)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Marszałkowska 103)

NEWBORN K Mokotowska 49)

newonce.bar (Nowy Świat 6/12)

Oleandrów 3 (Oleandrów 3)

Papaya Films (Wiślana 8)

Pardon, To Tu (Armii Ludowej 14)

Pawilon Bliska 12 (Bliska 12)

Peter's Collective (Marszałkowska 58/15)

Pollypizza NEOpolitan (Puławska 24)

Przebity Sutek (Tamka 37)

Rano Piekarnia Rzemieślnicza (Stalowa 47)

Relaks kawiarnia (Puławska 48)

SERSO praskie bajgle (Szanajcy 16)

Serwis (Nowy Świat 41a)

SH Store (Oleandrów 3)

SOLE! Powiśle (Dobra 31)

SOUR Deli Bar (Mińska 23)

Spun.eatery (Kolejowa 47B)

STOR Bracka (Bracka 18)

STOR Tamka (Tamka 33)

Teatr Powszechny (Zamoyskiego 20)

Tekla – kawa i winyle (Andersa 13)

TOAST (Targowa 76)

Trzy Kruki (Plac Hallera 6)

Turnus na Wolskiej (Wolska 46/48)

UGLY NAILS (Rozbrat 22/24)

Urban Outfitters Elektrownia Powiśle (Dobra 42)

Varszava Vintage (Kopernika 13)

venus_as_a_jeans (Oleandrów 5)

Vintage Kolektyw kawiarnia&sklep (Waszyngtona 30/36)

Warsaw Sneaker Store (Szpitalna 4)

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.