W tym Tygodniku Agnieszka Szydłowska wspólnie z zaproszonymi gośćmi rozmawia o dotkliwej rzeczywistości przez pryzmat sztuki. Każda z propozycji ma wartość sama w sobie, ale w kontekście wojny Rosji z Ukrainą nabiera dodatkowych znaczeń. A są to: wystawa Karola Grygoruka "Pogranicza/Borderlands”, książka Karoliny Korwin-Piotrowskiej "Wszyscy wiedzieli", audiobook "Wilkołak" w reżyserii Krzysztofa Czeczota i koncert 3 marca w warszawskim Spatifie (cały dochód trafi na pomoc dla Ukrainy).
Wypadający wewnątrz długiego weekendu TYGODNIK i jego prowadząca, nie wyłamują się z klimatu wszechobecnego chillout’u. Przyjemny tour po festiwalowej mapie Polski zaczynamy wspólnie z Pauliną Wilk...
Troje wyjątkowych gości i trzy wyjątkowe tematy. Marcin Masecki przedstawi ludzką, a czasem i nawet szczęśliwie pochyloną nad kotletem, twarz muzyki klasycznej i przybliży kulisy pracy nad całodzie...
W tym TYGODNIKU Krzysiek Candrowicz opowiada o Fotofestiwalu w Łodzi i Żywa Biblioteka obchodząca 15-lecie działalności w Polsce.
O 8. edycji Open House Gdynia, nadchodzącym Miesiącu Fotografii w Krakowie oraz filmie o Florianie Yurievie. Na chwilkę wpada też Cecylia Malik.
TYGODNIK poświęcony festiwalowi Millennium Docs Against Gravity. Karol Piekarczyk oprowadził nas po całym programie.
Nieco muzycznie, nieco artystycznie. Maja Kleszcz ze swoim nowym singlem „Rzeka dzieciństwa”, zapowiadającym nową płytę. Patryk Bułhak o swojej wystawie „Zamknięte”.
W TYGODNIKU z Agnieszką: wystawa "Patrzę,czuję,rysuję", wystawa dedykowana Grażynie Hase oraz gość Jerzy Mazzoll z nową płytą.
W tym TYGODNIKU: o nadchodzącej płycie Omhu, festiwalowej mapie, wystawach ASP, o akcji “Czytelnicy dla Ukrainy” oraz wizyta w Pardon, To Tu.
W tym TYGODNIKU rozmowa z Kingą Nettmann-Multanowską o jej niesamowitej relacji ze Skopje, którą zawarła w książce „Warszawa rysuje Skopje”
O projekcie "Cząstki", pierwszym występie @janarush, "Filmie balkonowym" i pokazie filmu o Hilgier at Klint to wszystko w TYGODNIKU.
W tym TYGODNIKU królują wystawy m.in. “Retro Warszawa”, „Uwaga! Zły pies”, „Kryjówki. Architektura przetrwania”, „Rekord 4 fali" oraz spektakl „Autokorekta” w reż. Jakuba Skrzywanka.
Pierwszy TYGODNIK w wiosennej, dwugodzinnej odsłonie! Tym razem temat przewodni to wznowienie książki „Woda, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji i Putina” autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich
W pierwszej części najnowszego Tygodnika Agnieszka Szydłowska gościła u siebie Martę Miś, kuratorkę nowej wystawy w Galerii Zachęta, oraz Mariusza Wilczyńskiego - autora wystawy „Zabij to”. Kilka t...
Co myślisz o tym epizodzie podcastu?