Tygodnik

Tygodnik
Tygodnik

#72 „Zabij to”, Wilczyński i Miś, „Slava Ukraini”, Mach i Malinowski

58 min

W pierwszej części najnowszego Tygodnika Agnieszka Szydłowska gościła u siebie Martę Miś, kuratorkę nowej wystawy w Galerii Zachęta, oraz Mariusza Wilczyńskiego - autora wystawy „Zabij to”. Kilka tysięcy rysunków w różnej skali, podpatrywanie i podsłuchiwanie peerelowskiej rzeczywistości i języka, „udźwiękowianie” bohaterów przez lata oraz muzyka Nalepy i Breakoutów – to tylko część składowych tej opowieści o przemijaniu. Druga część została poświęcona zorganizowanej w ekspresowym tempie wystawie charytatywnej „Slava Ukraini” w Galerii Czwartek. Z jednej strony zbiórka pieniędzy, ale z drugiej, zasypywanie naszych dołów niewiedzy na temat ukraińskiej sztuki.

Pozostałe epizody

Tygodnik -  #84 Mniej oczywiste wybory na festiwalowej mapie Polski

Wypadający wewnątrz długiego weekendu TYGODNIK i jego prowadząca, nie wyłamują się z klimatu wszechobecnego chillout’u. Przyjemny tour po festiwalowej mapie Polski zaczynamy wspólnie z Pauliną Wilk...

1 godz. 48 min
Tygodnik - #83 doba na odczarowanie muzyki klasycznej, badania na molach książkowych i Biennale Warszawa od kuchni

Troje wyjątkowych gości i trzy wyjątkowe tematy. Marcin Masecki przedstawi ludzką, a czasem i nawet szczęśliwie pochyloną nad kotletem, twarz muzyki klasycznej i przybliży kulisy pracy nad całodzie...

2 godz. 0 min
Tygodnik - #82 Fotofestiwal 2022 i 15-lecie Żywej Biblioteki

W tym TYGODNIKU Krzysiek Candrowicz opowiada o Fotofestiwalu w Łodzi i Żywa Biblioteka obchodząca 15-lecie działalności w Polsce.

1 godz. 57 min
Tygodnik - #81 Open House Gdynia, Millennium Docs Against Gravity i Miesiąc Fotografii w Krakowie

O 8. edycji Open House Gdynia, nadchodzącym Miesiącu Fotografii w Krakowie oraz filmie o Florianie Yurievie. Na chwilkę wpada też Cecylia Malik.

1 godz. 16 min
Tygodnik - #80 Millennium Docs Against Gravity 2022

TYGODNIK poświęcony festiwalowi Millennium Docs Against Gravity. Karol Piekarczyk oprowadził nas po całym programie.

1 godz. 55 min
Tygodnik - #79 Wspaniałe kobiety i wystawy

Nieco muzycznie, nieco artystycznie. Maja Kleszcz ze swoim nowym singlem „Rzeka dzieciństwa”, zapowiadającym nową płytę. Patryk Bułhak o swojej wystawie „Zamknięte”.

1 godz. 56 min
Tygodnik - #78 Żywe opowieści muzealne i trochę yassu

W TYGODNIKU z Agnieszką: wystawa "Patrzę,czuję,rysuję", wystawa dedykowana Grażynie Hase oraz gość Jerzy Mazzoll z nową płytą.

1 godz. 48 min
Tygodnik - #77 Festiwalowa mapa, wystawy w Katowicach, „Czytelnicy dla Ukrainy”, Pardon, To Tu i Omhu

W tym TYGODNIKU: o nadchodzącej płycie Omhu, festiwalowej mapie, wystawach ASP, o akcji “Czytelnicy dla Ukrainy” oraz wizyta w Pardon, To Tu.

1 godz. 58 min
Tygodnik - #76 Jak warszawiacy odbudowali Skopje

W tym TYGODNIKU rozmowa z Kingą Nettmann-Multanowską o jej niesamowitej relacji ze Skopje, którą zawarła w książce „Warszawa rysuje Skopje”

1 godz. 58 min
Tygodnik - #75 „CZĄSTKI”, „Film balkonowy”, Paweł Dunajko i Hilgier af Klint

O projekcie "Cząstki", pierwszym występie @janarush, "Filmie balkonowym" i pokazie filmu o Hilgier at Klint to wszystko w TYGODNIKU.

1 godz. 52 min
Tygodnik - #74 Co w kulturze piszczy? Od Warszawy - przez Wrocław - do Gdańska

W tym TYGODNIKU królują wystawy m.in. “Retro Warszawa”, „Uwaga! Zły pies”, „Kryjówki. Architektura przetrwania”, „Rekord 4 fali" oraz spektakl „Autokorekta” w reż. Jakuba Skrzywanka.

1 godz. 59 min
Tygodnik - #73: Tajemnice Rosji i Putin bez tajemnic. Krystyna Kurczab-Redlich

Pierwszy TYGODNIK w wiosennej, dwugodzinnej odsłonie! Tym razem temat przewodni to wznowienie książki „Woda, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji i Putina” autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich

1 godz. 56 min
Tygodnik - #71: Rosja i Ukraina od kuchni

W tym TYGODNIKU: wspomnienie z benefitu dla Ukrainy w warszawskim klubie SPATiF i nasz radiowy kolega Wasyl uczący Agnieszkę prowadzić koncert po… ukraińsku! Maria Peszek czytająca wiersz Serhija Ż...

1 godz. 2 min
Tygodnik - #70: „Wszyscy wiedzieli” o mobbingu, „Pogranicza/Borderlands” i filmy bez obrazu

W tym Tygodniku Agnieszka Szydłowska wspólnie z zaproszonymi gośćmi rozmawia o dotkliwej rzeczywistości przez pryzmat sztuki. Każda z propozycji ma wartość sama w sobie, ale w kontekście wojny Rosj...

55 min
Tygodnik - #69: refleksje o sztuce, Nowy Jork i Sosnowiec

Agnieszka wraca do Tygodnika z Nowego Jorku, pełna refleksji na temat kultury i sztuki. Będzie również gość, Magdalena Byczkowska, organizatorka wydarzenia „Mediateka jest kobietą” w Zagłębiowskiej...

59 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?

newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play