Można powiedzieć, że ten TYGODNIK ułożył Jacek Sobczyński, a to za sprawą stworzonego przez niego przewodnika po muzycznych festiwalach. Po dwóch latach przerwy rynek koncertowy miał wrócić z wielką mocą. I wrócił. Przed nami 21 imprez! Agnieszka Szydłowska stworzyła specjalną ścieżkę muzyczną, będącą uzupełnieniem dla tekstu Jacka. Poza festiwalami Adrian Chorębała oprowadza nas po wystawach ASP w Katowicach, Magda Dudek zabiera do Pardon, To Tu, Olga Sokal opowiada o akcji „Czytelnicy dla Ukrainy”, a Miron Grzegorkiewicz zapowiada nadchodzącą płytę debiutującego duetu Omhu. Bardzo dużo i bardzo ciekawie!
W tym TYGODNIKU kręcimy się wokół VR i przyszłości. Zaczynamy od festiwalu Animator, o którym opowiedział Filip Kozłowski. Następnie Marta i Paweł Szarzyńscy przybliżyli nam koncepcję krótkometrażo...
Taki TYGODNIK, jak ten, to spełnienie zawodowego marzenia Agnieszki Szydłowskiej. Przyglądamy się dokładnie planowi Przeglądu Sztuki Survival z jego kuratorką, Ewą Plutą, Ola Bilińska zajawia, czeg...
Wypadający wewnątrz długiego weekendu TYGODNIK i jego prowadząca, nie wyłamują się z klimatu wszechobecnego chillout’u. Przyjemny tour po festiwalowej mapie Polski zaczynamy wspólnie z Pauliną Wilk...
Troje wyjątkowych gości i trzy wyjątkowe tematy. Marcin Masecki przedstawi ludzką, a czasem i nawet szczęśliwie pochyloną nad kotletem, twarz muzyki klasycznej i przybliży kulisy pracy nad całodzie...
W tym TYGODNIKU Krzysiek Candrowicz opowiada o Fotofestiwalu w Łodzi i Żywa Biblioteka obchodząca 15-lecie działalności w Polsce.
O 8. edycji Open House Gdynia, nadchodzącym Miesiącu Fotografii w Krakowie oraz filmie o Florianie Yurievie. Na chwilkę wpada też Cecylia Malik.
TYGODNIK poświęcony festiwalowi Millennium Docs Against Gravity. Karol Piekarczyk oprowadził nas po całym programie.
Nieco muzycznie, nieco artystycznie. Maja Kleszcz ze swoim nowym singlem „Rzeka dzieciństwa”, zapowiadającym nową płytę. Patryk Bułhak o swojej wystawie „Zamknięte”.
W TYGODNIKU z Agnieszką: wystawa "Patrzę,czuję,rysuję", wystawa dedykowana Grażynie Hase oraz gość Jerzy Mazzoll z nową płytą.
W tym TYGODNIKU rozmowa z Kingą Nettmann-Multanowską o jej niesamowitej relacji ze Skopje, którą zawarła w książce „Warszawa rysuje Skopje”
O projekcie "Cząstki", pierwszym występie @janarush, "Filmie balkonowym" i pokazie filmu o Hilgier at Klint to wszystko w TYGODNIKU.
W tym TYGODNIKU królują wystawy m.in. “Retro Warszawa”, „Uwaga! Zły pies”, „Kryjówki. Architektura przetrwania”, „Rekord 4 fali" oraz spektakl „Autokorekta” w reż. Jakuba Skrzywanka.
Pierwszy TYGODNIK w wiosennej, dwugodzinnej odsłonie! Tym razem temat przewodni to wznowienie książki „Woda, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji i Putina” autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich
Co myślisz o tym epizodzie podcastu?