Tygodnik

Tygodnik
Tygodnik

#81 Open House Gdynia, Millennium Docs Against Gravity i Miesiąc Fotografii w Krakowie

1 godz. 16 min

Tym razem Diana Lenart opowiada o 8. edycji Open House Gdynia, Artur Liebhart o festiwalu MDAG (po gali wręczenia nagród, ale jeszcze przed startem festiwalu w wersji online), Tomasz Gutkowski o nadchodzącym Miesiącu Fotografii w Krakowie, Oleksiy Radynski o filmie o Florianie Yurievie, czyli ukraińskim Leonardo da Vincim oraz o pracy, którą przygotował na nadchodzące w czerwcu Biennale Warszawa. Na chwilkę wpada też Cecylia Malik. A na to wszystko i TYGODNIK zaprasza Agnieszka Szydłowska.

Pozostałe epizody

Tygodnik - #92 Tęsknicie za OFF-em? Tygodnik spieszy z ratunkiem!

Przez trzy dni Agnieszka Szydłowska była organiczną częścią OFF-a, a razem z nią – mikrofon. Słuchała, nagrywała i przeżywała. Wynik? Subiektywny obraz dźwiękowy festiwalu.

1 godz. 53 min
Tygodnik - #91 OFF Festival, Literacki Sopot, WarszeMuzik i leśne koncerty

Tygodnik w lekkim rozkroku: od OFF Festival, przez Literacki Sopot, trochę na leśnych koncertach, ale też o WarszeMuzik Festival.

1 godz. 53 min
Tygodnik - #90 Sylwia Chutnik i Kawiarnia Literacka na OFF Festivalu oraz MFF Nowe Horyzonty i wrocławskie galerie

Tygodnik jedną nogą we Wrocławiu: Nowe Horyzonty trwają, a my odwiedzamy wrocławskie galerie. Poza tym Sylwia Chutnik opowiada o Kawiarni Literackiej na OFF Festivalu.

1 godz. 59 min
Tygodnik - #89 Tygodnik prosto z Nowych Horyzontów

Tygodnik prosto z pierwszego wyjazdowego studia newonce na festiwalu Nowe Horyzonty — dzień po uroczystym otwarciu, totalnie na świeżo!

1 godz. 56 min
Tygodnik - #88 Niepokój przychodzi o zmierzchu

Dwójka gości, dwie wystawy, dwa miasta i multum emocji.

2 godz. 0 min
Tygodnik - #87 Impro, drag & festiwale

Dwa główne tematy to książka „Cudowne przegięcie” Kuby Wojtaszczyka, czyli historia polskiego dragu oraz kontakt improwizacja, której możecie spróbować na festiwalu Warsaw CI Flow.

1 godz. 59 min
Tygodnik - #86 Kinematograficzna technologia przyszłości

Kręcimy się wokół VR i przyszłości. Zaczynamy od festiwalu Animator. Następnie krótkometrażowa adaptacja „Uranowych Uszu” w technologii VR. Na koniec konferencja Nowe Narracje Wizualne.

1 godz. 57 min
Tygodnik - #85 Kulturalne wyskoki i znaczenie przeszłości na teraźniejszość

Przyglądamy się planowi Przeglądu Sztuki Survival z jego kuratorką, Ewą Plutą, Ola Bilińska zajawia, czego możemy się spodziewać podczas koncertu Nachum.

1 godz. 15 min
Tygodnik - #84 Mniej oczywiste wybory na festiwalowej mapie Polski

Tour po festiwalowej mapie Polski wspólnie z Pauliną Wilk z Big Book Festival. Nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego w ramach festiwalu, organizatorzy przygotowali 40 mniejszych wydarzeń.

1 godz. 48 min
Tygodnik - #83 doba na odczarowanie muzyki klasycznej, badania na molach książkowych i Biennale Warszawa od kuchni

Marcin Masecki przedstawi ludzką twarz muzyki klasycznej. Izabela Sadowska zdradzi co i jak lubimyczytac.pl. Bartek Frąckowiak opowie jaki wpływ na rzeczywistość mają nowe technologie.

2 godz. 0 min
Tygodnik - #82 Fotofestiwal 2022 i 15-lecie Żywej Biblioteki

W tym TYGODNIKU Krzysiek Candrowicz opowiada o Fotofestiwalu w Łodzi i Żywa Biblioteka obchodząca 15-lecie działalności w Polsce.

1 godz. 57 min
Tygodnik - #80 Millennium Docs Against Gravity 2022

TYGODNIK poświęcony festiwalowi Millennium Docs Against Gravity. Karol Piekarczyk oprowadził nas po całym programie.

1 godz. 55 min
Tygodnik - #79 Wspaniałe kobiety i wystawy

Nieco muzycznie, nieco artystycznie. Maja Kleszcz ze swoim nowym singlem „Rzeka dzieciństwa”, zapowiadającym nową płytę. Patryk Bułhak o swojej wystawie „Zamknięte”.

1 godz. 56 min
Tygodnik - #78 Żywe opowieści muzealne i trochę yassu

W TYGODNIKU z Agnieszką: wystawa "Patrzę,czuję,rysuję", wystawa dedykowana Grażynie Hase oraz gość Jerzy Mazzoll z nową płytą.

1 godz. 48 min
Tygodnik - #77 Festiwalowa mapa, wystawy w Katowicach, „Czytelnicy dla Ukrainy”, Pardon, To Tu i Omhu

W tym TYGODNIKU: o nadchodzącej płycie Omhu, festiwalowej mapie, wystawach ASP, o akcji “Czytelnicy dla Ukrainy” oraz wizyta w Pardon, To Tu.

1 godz. 58 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?