Na początek Aga z wizytą u Magdaleny Komornickiej, która oprowadza nas po kuratorowanej przez siebie wystawie „Niepokój przychodzi o zmierzchu” w warszawskiej Zachęcie. Ekspozycja uformowała się po wielu miesiącach przygotowań i przejechaniu całej Polski, pokazuje prace blisko 90 (!) młodych artystów i artystek, które powstały w ostatnich 3 latach. Wyprawę do Katowic z Adrianem Chorębałą zaczynamy za to od wystawy, która powstała specjalnie z okazji 15. edycji OFF Festival w Katowicach. W ramach wydarzenia znani artyści, w tym Wilhelm Sasnal, zaprojektowali autorskie festiwalowe plakaty. Sprawdź Tygodnik!
Przez trzy dni Agnieszka Szydłowska była organiczną częścią OFF-a, a razem z nią – mikrofon. Słuchała, nagrywała i przeżywała. Wynik? Subiektywny obraz dźwiękowy festiwalu.
Tygodnik w lekkim rozkroku: od OFF Festival, przez Literacki Sopot, trochę na leśnych koncertach, ale też o WarszeMuzik Festival.
Tygodnik jedną nogą we Wrocławiu: Nowe Horyzonty trwają, a my odwiedzamy wrocławskie galerie. Poza tym Sylwia Chutnik opowiada o Kawiarni Literackiej na OFF Festivalu.
Tygodnik prosto z pierwszego wyjazdowego studia newonce na festiwalu Nowe Horyzonty — dzień po uroczystym otwarciu, totalnie na świeżo!
Dwa główne tematy to książka „Cudowne przegięcie” Kuby Wojtaszczyka, czyli historia polskiego dragu oraz kontakt improwizacja, której możecie spróbować na festiwalu Warsaw CI Flow.
Kręcimy się wokół VR i przyszłości. Zaczynamy od festiwalu Animator. Następnie krótkometrażowa adaptacja „Uranowych Uszu” w technologii VR. Na koniec konferencja Nowe Narracje Wizualne.
Przyglądamy się planowi Przeglądu Sztuki Survival z jego kuratorką, Ewą Plutą, Ola Bilińska zajawia, czego możemy się spodziewać podczas koncertu Nachum.
Tour po festiwalowej mapie Polski wspólnie z Pauliną Wilk z Big Book Festival. Nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego w ramach festiwalu, organizatorzy przygotowali 40 mniejszych wydarzeń.
Marcin Masecki przedstawi ludzką twarz muzyki klasycznej. Izabela Sadowska zdradzi co i jak lubimyczytac.pl. Bartek Frąckowiak opowie jaki wpływ na rzeczywistość mają nowe technologie.
W tym TYGODNIKU Krzysiek Candrowicz opowiada o Fotofestiwalu w Łodzi i Żywa Biblioteka obchodząca 15-lecie działalności w Polsce.
O 8. edycji Open House Gdynia, nadchodzącym Miesiącu Fotografii w Krakowie oraz filmie o Florianie Yurievie. Na chwilkę wpada też Cecylia Malik.
TYGODNIK poświęcony festiwalowi Millennium Docs Against Gravity. Karol Piekarczyk oprowadził nas po całym programie.
Nieco muzycznie, nieco artystycznie. Maja Kleszcz ze swoim nowym singlem „Rzeka dzieciństwa”, zapowiadającym nową płytę. Patryk Bułhak o swojej wystawie „Zamknięte”.
Co myślisz o tym epizodzie podcastu?