Ty też możesz zostać królową pszczół. Jak przeżycia twojej babci wpływają na Ciebie? Czy genetyka nadal jest wymówką na wszelkie bolączki? Dlaczego się starzejemy i w jakim celu warto poznać zegar Horvatha? Gościnią Joanny Podgórskiej jest dr Dorota Komar, zajmująca się naukami biologicznymi w dziedzinie genetyki. W tym epizodzie odnajdziesz odpowiedzi na nurtujące wielu pytania: Czy to genetyka warunkuje nasz organizm, czy raczej środowisko i otoczenie? Jaki wpływ ma stres na nasze życie i proces starzenia się, a także czy możemy odwracać coś, co jest dziedziczne? Na przykładzie mleczka pszczelego rozmówczynie pokazują proces rozluźnienia DNA, udowadniając, że prostymi ruchami w codziennym życiu mamy moc sprawczą na długość i jakość naszego życia. Jak się mają głośne hasła jak intermittent fasting czy dieta SIRT do genetyki i dlaczego potomkowie osób doświadczonych holocaustem mają wyższą odporność na stres? // Sprawdź też inne podcasty PODGÓRSKA OGÓLNIE.
Noworoczna rozkmina łącząca mózg, umysł i psychikę. Jak żyć? I czy w ogóle jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedź na to pytanie?
Jak zadbać o swój nastrój w okresie jesienno-zimowym? Jak radzić sobie z depresją sezonową, brakiem energii i spadkami mocy?
Jak często ludzie w Polsce chorują na schizofrenię? Dlaczego nazywana jest demencją młodych i jak wpływa na układ nerwowy?
Czym są posty przerywane i ten najpopularniejszy z nich – 16:8? Jakie diety zostały uznane za najzdrowsze? Co się dzieje w naszym mózgu, kiedy jesteśmy głodni?
Jak rozpoznać ADHD u dorosłych? Czy różni się ono u kobiet i mężczyzn? Tego dowiecie się z najnowszego odcinka podcastu Asi Podgórskiej, zapraszamy!
Mieć anoreksję to nie znaczy nie jeść. Czy nadopiekuńczość rodziców może doprowadzić nas do kłopotów z odżywianiem?
O pomocy osobom uzależnionym, o terapiach i tym jakie ma to poparcie w badaniach naukowych Asia Podgórska porozmawiała z dr Andrzejem Silczukiem, wykładowca uniwersyteckim i psychiatrom.
Czym jest osteopatia? Czym się różni od fizjoterapii i jakie są jej podstawowe założenia, to wszystko wyjaśni nam gościni Joasi Podgórskiej - Karolina Domarańczyk.
Co tam słychać w naszych jelitach? Czy traktujecie je dobrze? Oskar Kaczmarek i Asia Podgórska odpowiedzą Wam o tym jak krótka droga jest z jelit do mózgu.
Czym jest qi i jak poprzez ruch możemy wykorzystać tę energię? Posłuchaj pełnej pasji rozmowy Joanny Podgórskiej z Tomkiem Eichelberegerem na temat qi gong.
Joanna Podgórska o tym dlaczego problem demencji jest tak ważny w obecnym świecie i tak narastający.
Joanna Podgórska opowiada o tym jak przygotowac mózg na wiosnę. Dużo cennych wskazówek i tipów jak boostować nasz mózg.
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!