The Fall

The Fall
The Fall

Big Time! Angel Olsen w formie przed Warszawą; debiutantki roku z Horsegirl

1 godz. 25 min

„Blissed-out affair, rocking gently in the warm breezes of vintage country” – zachwyca się Helen Brown z Independent, przyznając „Big Time” maksymalną notę. Angel Olsen przekuła doświadczenia nowej miłości, złamanego serca i dramatycznej straty w swój najlepszy album. I właśnie z tym materiałem przyjedzie 6 października do warszawskiego Palladium. Do tego Horsegirl; dwie studentki i licealistka z kontraktem w wytwórni Matador i znakiem jakości od Sonic Youth, które grają, jakby nie wydarzyło się ostatnich trzydzieści lat. Premiera debiutanckiego „Versions of Modern Performance” to ostatni moment, żeby wskoczyć na ten hype train. W programie także m.in. Beth Orton z brytyjskimi jazzmanami i powrót Yeah Yeah Yeahs po blisko dekadzie.

Pozostałe epizody

The Fall - Bartees Strange to twój nowy idol / TV Priests rządzą w Londynie

Pitchfork chwali reprezentanta wytwórni 4AD za poszerzenie horyzontów i palety barw; w Paste padają słowa o „wszechstronnej doskonałości”; Rolling Stone przyznaje mu niemal maksymalną notę za „Farm...

1 godz. 27 min
The Fall - Słoneczne Seattle/„Nowe Oasis”/„Appetite for Destruction” 2.0

Enumclaw przygotowują się do debiutu. Dekada albumu od Japandroids, którzy chcieli być jak Guns N' Roses. Trochę o najważniejszych singlach ostatnich dni i zapowiedziach koncertowych.

1 godz. 23 min
The Fall - Skok w bok do lat 80/90: Sky Fereira, Porridge Radio, Cola, Weird Nightmare

Sky Fereira podgrzewa atmosferę przed premierą. Weterani – Spiral Stairs z Pavement i Built to Spil oraz newcomerzy – Horsegirl. „120 Minutes” z MTV, ale o połowę krócej.

57 min
The Fall - Wakacje z duchami: „nowa Lana Del Rey”, „nowe Radiohead”

American Horror Story? Kevin Morby eksploruje tradycję amerykańskiego Południa w Tennessee, a Ethel Cain z Florydy dopisuje do niej gotycki mrok.

1 godz. 25 min
The Fall - Instant classics: Warpaint i Arcade Fire przed koncertami w Polsce

To epizod w stylu „the best of”, ale złożony z samych premier.

1 godz. 25 min
The Fall - Za bezpieczny weekend, Władziu: chillera z Toro y Moi i Melody's Echo Chamber

Good vibes only. Chaz Bear gra psych-rock w Zatoce San Francisco, Melody Prochet gra ku pokrzepieniu serc pod Sztokholmem, a Dungen grają Tame Impalę zanim to było modne.

1 godz. 17 min
The Fall - Wielka Wielka Brytania: od The Stone Roses do albumu roku (?) od Fontaines D.C.

THE FALL - klasyki i instant klasyki od lat 80. oraz chillera utopia m.in. z Young Guv i Kurtem Vile.

1 godz. 25 min
The Fall - Hardkor Disko: hyperpop, punk & eksperymentalny rap z przyszłości

Euforyczny mixtape wysokich lotów. 100 gecs wróżą z kryształowej kuli; Sound of Ceres zapraszają do współpracy Marinę Abramović, a Otoboke Beaver grają najgłośniej w Kyoto.

1 godz. 16 min
The Fall - OK Boomer: psychodeliczne Tokio, Seattle albo inaczej, supergrupy

Marek Fall przedstawia nieoficjalny soundtrack do “Mid90s” - tyle że nie rapowy. Interpol, The Smile i Kikagaku Moyo - a to jeszcze nie wszystko. Trochę egzotyki, trochę back to the future.

1 godz. 25 min
The Fall - Żar tropików: Tame Impala i Toro y Moi w Polsce, ||ALA|MEDA|| w Afryce

W THE FALL co by było, gdyby Nowy Jork leżał w Ameryce Południowej a Bydgoszcz w Afryce?

14 min
The Fall - „Trenerze, musimy podostrzyć”: nowy folk, nowy punk, Neu!

Destroyer i muzyka dla elit z Piwnicy Pod Baranami; uciekinierzy z Kraftwerk i pięćdziesiąt lat jednego z najbardziej wpływowych albumów w historii rocka.

1 godz. 27 min
The Fall - Alternatywa na golden hour: laboratorium Guerilla Toss vs. jesień średniowiecza Ethel Cain

Między złotą a niebieską godziną. Retrospektywa Modest Mouse i The Smiths; Arcade Fire jako The War On Drugs; powrót do przyszłości w katalogu legendarnej wytwórni Sub Pop; „następna duża rzecz” – ...

1 godz. 26 min
The Fall - Ostatni moment, żeby wskoczyć na hype train

W Pitchforku nie mogą nachwalić się Turnstile, pisząc o kumpelskiej energii dla tych, którzy hardcore znali dotychczas wyłącznie ze ścieżki dźwiękowej Tony Hawk's Pro Skater. W NME dostają maksymal...

2 godz. 0 min
The Fall - Series finale

Finał drugiego sezonu to równocześnie napisy końcowe w The Fall, ale zamiast gry na nostalgicznej nucie - tour de force alternatywnego pasma newonce.radio. Rozgrzewka przed koncertem Black Country,...

57 min
The Fall - Scena eksperymentalna/Scena leśna

Nowa nadzieja Anglii Północnej - Mandy, Indiana bije w tarabany. Tirzah dokonuje ekspansji terytorialnej wraz z Micą Levi i Cobym Seyem. Na straży avant-folkowego status quo stoją tymczasem Skirts ...

55 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?

newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play