„Blissed-out affair, rocking gently in the warm breezes of vintage country” – zachwyca się Helen Brown z Independent, przyznając „Big Time” maksymalną notę. Angel Olsen przekuła doświadczenia nowej miłości, złamanego serca i dramatycznej straty w swój najlepszy album. I właśnie z tym materiałem przyjedzie 6 października do warszawskiego Palladium. Do tego Horsegirl; dwie studentki i licealistka z kontraktem w wytwórni Matador i znakiem jakości od Sonic Youth, które grają, jakby nie wydarzyło się ostatnich trzydzieści lat. Premiera debiutanckiego „Versions of Modern Performance” to ostatni moment, żeby wskoczyć na ten hype train. W programie także m.in. Beth Orton z brytyjskimi jazzmanami i powrót Yeah Yeah Yeahs po blisko dekadzie.
Pitchfork chwali reprezentanta wytwórni 4AD za poszerzenie horyzontów i palety barw; w Paste padają słowa o „wszechstronnej doskonałości”; Rolling Stone przyznaje mu niemal maksymalną notę za „Farm...
Enumclaw przygotowują się do debiutu. Dekada albumu od Japandroids, którzy chcieli być jak Guns N' Roses. Trochę o najważniejszych singlach ostatnich dni i zapowiedziach koncertowych.
Sky Fereira podgrzewa atmosferę przed premierą. Weterani – Spiral Stairs z Pavement i Built to Spil oraz newcomerzy – Horsegirl. „120 Minutes” z MTV, ale o połowę krócej.
American Horror Story? Kevin Morby eksploruje tradycję amerykańskiego Południa w Tennessee, a Ethel Cain z Florydy dopisuje do niej gotycki mrok.
Good vibes only. Chaz Bear gra psych-rock w Zatoce San Francisco, Melody Prochet gra ku pokrzepieniu serc pod Sztokholmem, a Dungen grają Tame Impalę zanim to było modne.
THE FALL - klasyki i instant klasyki od lat 80. oraz chillera utopia m.in. z Young Guv i Kurtem Vile.
Euforyczny mixtape wysokich lotów. 100 gecs wróżą z kryształowej kuli; Sound of Ceres zapraszają do współpracy Marinę Abramović, a Otoboke Beaver grają najgłośniej w Kyoto.
Marek Fall przedstawia nieoficjalny soundtrack do “Mid90s” - tyle że nie rapowy. Interpol, The Smile i Kikagaku Moyo - a to jeszcze nie wszystko. Trochę egzotyki, trochę back to the future.
Destroyer i muzyka dla elit z Piwnicy Pod Baranami; uciekinierzy z Kraftwerk i pięćdziesiąt lat jednego z najbardziej wpływowych albumów w historii rocka.
Między złotą a niebieską godziną. Retrospektywa Modest Mouse i The Smiths; Arcade Fire jako The War On Drugs; powrót do przyszłości w katalogu legendarnej wytwórni Sub Pop; „następna duża rzecz” – ...
W Pitchforku nie mogą nachwalić się Turnstile, pisząc o kumpelskiej energii dla tych, którzy hardcore znali dotychczas wyłącznie ze ścieżki dźwiękowej Tony Hawk's Pro Skater. W NME dostają maksymal...
Co myślisz o tym epizodzie podcastu?