STATUS

STATUS
STATUS

Czasem lepiej milczeć. O granicach w publicznej wypowiedzi

26 min

W drugiej połowie, do studia wpadł dziennikarz newonce.sport, Dominik Piechota. Wspólnie z Lechem Podhaliczem porozmawiali o mało taktownym – i zupełnie niepotrzebnym – zachowaniu selekcjonera Czesława Michniewicza podczas ostatnich wywiadów. Również o tym, jak powinna wyglądać zdrowa relacja dziennikarzy z trenerem reprezentacji Polski. I jak nie brać wszystkiego do siebie i dzięki temu wyjść z rozmowy z twarzą. Na koniec zastanawialiśmy się, jak wpłynie to na atmosferę wokół kadry, która właśnie awansowała na zimowy Mundial w Katarze.

Pozostałe epizody

STATUS - Aborcja na ratunek kobietom. Kamila Ferenc

Niedawno w sejmie odbyło się czytanie obywatelskiego projektu w sprawie liberalizacji aborcji. Projekt przepadł w pierwszym czytaniu, ale nie przepadł z dyskusji publicznej i świecznika medialnego....

1 godz. 2 min
STATUS - Wszystko, co chcieliście wiedzieć o coming outach

Czy można się przygotować do coming outu? Jakie emocje mu towarzyszą? Czy można outować osoby szkodzące społeczności LGBTQ+? I dlaczego coming out to nie scena z netfliksowego serialu?

49 min
STATUS - Czy marihuana może leczyć?

“Czy można palić se na ulicach i na skwerach i problemu nie ma?” W ramach miesiąca trippin’ Lech Podhalicz rozmawia o medycznej marihuanie z farmaceutą Bartłomiejem Zalewą.

46 min
STATUS - Dokąd zmierzają parady równości?

Skąd wzięły się parady równości i jaka jest ich historia? Marta Konarzewska i Anton Ambroziak w rozmowie z Dominiką Sitnicką, o paradach w Polsce i poza jej granicami.

57 min
STATUS - Narodowy problem alkoholowy. Krzysztof Brzózka & Elżbieta Podleśna

Najpopularniejszy i najlepiej wypromowany narkotyk. Alkohol. Dostępny na wyciągnięcie ręki, reklamowany w każdym możliwym miejscu, jednocześnie wyrządzający najwięcej szkód.

58 min
STATUS - Jak długo piłkarska bańka może puchnąć?

Czy kupno Chelsea za ponad 4 miliardy funtów to sensowna transakcja? Czy Paris Saint Germain musiało dać Kylianowi Mbappe 300 milionów euro za podpis pod przedłużeniem kontraktu?

57 min
STATUS - O dostępie do broni w obliczu kolejnych tragedii. Paweł Moszner

Kolejne doniesienia o tragedii związanej z użyciem broni palnej. Dominika Sitnicka i jej gość pochylają się nad tematem dostępu do broni na świecie i w Polsce.

56 min
STATUS - Pandemii już nie ma – co dalej z COVID-19 i małpią ospą?

Lech Podhalicz porozmawiał z profesorem UJ, Krzysztofem Pyrciem, o zalewającej nagłówki małpiej ospie.

50 min
STATUS - Czego polska szkoła (nie) uczy o seksie? Katarzyna Banasiak-Marszałek

Zamiast edukacji seksualnej mamy nauki małżeńskie. Na walkę ze stereotypami i religijną doktryną ruszyła Katarzyna Banasiak-Marszałek wraz z Grupą „Ponton”.

57 min
STATUS - Ręce pod kołdrę! Rozbrajamy tabu o masturbacji

Solomiłość, masturbacja, seksualny self-care. Niezależnie od nazewnictwa, warto praktykować. Dlaczego? O tym dowiecie się z podcastu.

51 min
STATUS - Wojna płci po polsku. Patrycja Wieczorkiewicz, Aleksandra Herzyk & Marcin Cecko

Patrycja Wieczorkiewicz,Aleksandra Herzyk i Marcin Cecko analizowali relacje damsko-męskie w XXI-wiecznej Polsce.

52 min
STATUS - Czy rapowe teksty powinny być dowodem w sądzie? Sprawa Young Thuga i Gunny

Proces Young Thuga, Gunny i 26 innych członków YSL zapowiada się jako najważniejsza w historii sprawa karna powiązana z hip-hopem. Co wiemy i jakie mogą być konsekwencje?

18 min
STATUS - Brudy w streamingu. Czy proces Deppa i Heard to cios w #metoo?

Karina Lachmirowicz i Cyryl Rozwadowski o wydarzeniach na podstawie których z pewnością powstanie w przyszłości serial lub pełnometrażowy film.

24 min
STATUS - Ocalić od zapomnienia. Jak pokazać i opowiedzieć światu skalę bestialstwa w Buczy?

Goście STATUSU-Tatiana Kolesnychenko i Szymon Opryszek na własne oczy widzieli efekt zbrodni wojennej w Buczy. Jak opisywać i jak pokazywać tamtejszy dramat?

43 min
STATUS - Obywatel kontra propaganda. Jak wygląda teraz życie w Rosji?

O tym, jak wygląda wojna oczami obywatela Federacji Rosyjskiej, opowiada gościni Wiktoria Bieliaszyn w rozmowie z Dominiką Sitnicką.

1 godz. 0 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?

newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play