Psychodeliki przestają być tematem tabu. Również w medycynie, dlatego w tym odcinku rozmawiamy z dr Urszulą Kozłowską, sprawdzająca, czy LSD lub DMT pomagają spowalniać rozwój choroby Alzheimera. Jakie mechanizmy leżą u podstaw wpływu psychodelików na stany zapalne? Dlaczego badania nad chorobami neurodegeneracyjnymi stają się współcześnie coraz ważniejsze i czy trudno jest w Polsce prowadzić badania nad psychodelikami za publiczne pieniądze? Na Psychodelicje zaprasza Maciej Lorenc.
Maciej Lorenc w rozmowie z Markiem Balickim, byłym ministrem zdrowia, o zastosowaniu substancji psychoaktywnych. Jak wygląda terapia MDMA i czemu jest obiecująca? Jak w latach 70. edukowano ludzi n...
Razem z Maciejem Lorencem i dr Martą Wrzosek zapraszamy na cruising po krainie grzybów.
Żyjemy w czasach psychodelicznego renesansu. O neuroplastyczności na psychodelikach opowiada dr. Joanna Podgórska.
Gośćmi Macieja Lorenca są Damian „Mestosław” Sobczyk i Bartek Przybyszewski, autorzy książki „Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym”.
Ketamina – nie tylko jako środek znieczulający. Skąd wzięło się stwierdzenie, że może też pomagać w leczeniu depresji? Słuchajcie Psychodelicji.
Maciej Lorenc zastanawia się, w jakim stopniu psychiatria radzi sobie z kryzysem związanym ze zdrowiem psychicznym. Czy obecny hype na psychodeliki jest uzasadniony?
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!