O pracach z „Historii naturalnych” Łukasza Wierzbowskiego, opowiada… Krzysztof Miękus. Jeśli autor nie lubi sam opowiadać o swojej twórczości, kurator wystawy wchodzi w rolę rzecznika. Co łączy modelki ze zdjęć z kotami, czego jest więcej w pracach: bólu czy zmysłowości i czy na wystawę została nałożona autocenzura? O fotografii, która z Instagrama weszła do galerii i artyście, który chodzi własnymi ścieżkami do tego stopnia, że nie po drodze mu do naszego radia. Zaprasza Filip Skrońc.
Tym razem u Filipa gościni muzyczna, ale przecież to Dokumentnie, więc nie może zabraknąć rozmów o współczesnym świecie i społeczeństwie.
Filip Skrońc kontynuuje opowieść o podróży po Senegalu. Niestety nie będzie to wesoły odcinek.
Z tego epizodu dowiecie się wielu ciekawostek o fotografii powietrznej, o roli dronów w sztuce foto i tym, jak być jednocześnie architektem, pilotem i laureatem World Press Photo.
Harry Styles, Taylor Swift i ona, psycholożka Anfisa Yakovina. O tym, czy świat rozrywki faktycznie interesuje się potrzebującymi, czy to tylko puste gesty, w rozmowie z Filipem Skrońcem.
O tym Filip Skrońc porozmawiał z dyrektorką American Film Festival Urszulą Śniegowską oraz krytykiem Jakubem Demiańczukiem.
Senegal to miejsce zaskakujące, trudne i przepełnione historiami. W tym epizodzie „Dokumentnie” Filip Skrońc świeżo po podróży do Dakaru dzieli się swoimi emocjami.
Wszystko o „Iskrach”, czyli dokumencie poświęconym piętnastce wyjątkowych kobiet. Opowiada Bovska.
Kryzys psychiatrii dziecięcej stał się bodźcem do mówienia o zdrowiu psychicznym. W tym odcinku „Dokumentnie” gościmy autorkę książek Małgorzatę Gołotę.
Wojna za wschodnią granicą diametralnie zmieniła nasze role. Michał Kempa ze sceny przeniósł się na demonstracje pod ambasadą, a rozbawianie zamienił na pomoc Ukrainie. Problem jest taki, że mało k...
Ponad 50 osób zabitych w protestach po śmierci Mahsa Amini. Jak wygląda życie w kraju, gdzie zasłaniając się religią, rząd odbiera większość praw?
Jakie czynniki wpływają na kryzys żywnościowy w Afryce, gdzie głód jest codziennością znacznej części mieszkańców subsaharyjskiego regionu tego kontynentu?
Osoby z albinizmem w Tanzanii stawiają czoła nie tylko ostracyzmowi. Głód – problem, z którym boryka się na co dzień 800 mln ludzi. Co tak naprawdę oznacza „umieranie z głodu"?
Muzyczna podróż przez północ globu. USA kontra pozwolenie na broń. Który kraj przoduje w kwestii przyjętych uchodźców? O zbrodniach KK w Kanadzie. Słuchajcie Dokumentnie.
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!