Jak przyznaje autor: fabuła i temat przewodni bardziej przyciągnęły czytelników, niż sama książka. Sen o ciężarze męskości i przytoczone we wstępie rozmowy ciągnące się gigantyczne jądra, to tylko jeden z tematów poruszanych w powieści Jakub Wiśniewskiego. To obraz uzależnionych od pornografii i przytłoczonych męskością ludzi. Nie ma w nim czarnych i białych bohaterów. Jest za to lubiana w ostatnim czasie dekonstrukcja fabuły i postaci. Na .TXT zaprasza Max Cegielski.
Max Cegielski w rozmowie z Michałem Witkowskim, autorem „Lubiewa”, o jego najnowszej powieści „Tango”, czyli czarnym kryminale retro, osadzonym w dwudziestoleciu międzywojennym.
O Rołcie, Skandalu i Sadku, czyli Max Cegielski i Tomasz Lada w rozmowie pełnej wspomnień o muzykach, do których śmierci przyczyniła się pośrednio heroina.
O londyńskich blokowiskach w „Tu byli, tak stali” autorstwa Gabriela Krauze (przekład Tomasza S. Gałązki). Czym różni się polska ośka od South Kilburn i innych blokowisk na wyspie?
Przepisy na życie w dobrym smaku, Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki, serwują w książce kulinarnej, przeplatanej anegdotami z życia - „Królik po islandzku”.
Karolina Rogaska i reportaż „Bez wstydu. Sexpraca w Polsce”. Kim są klienci korzystający z usług seksualnych? Dlaczego wstyd leży po obu stronach, ale na niekorzyść pracownic seksualnych?
Max Cegielski w rozmowie z Łukaszem Orbitowskim o jego najnowszej powieści „Chodź ze mną”, czyli szpiegowskim romansie o UFO.
Max Cegielski wraz gościniami i gośćmi: Anną Król, Radkiem Łukasiewiczem, Matyldą Damięcką, Filipem Skrońcem i Gabrielem Krauze, zapraszają na Big Book Festival 2022.
O jakiej Polsce mowa w „Bella, ciao”? Próba odpowiedzi na pytanie: jak poradzić sobie z ponowoczesnością, kiedy nie zdążyliśmy pożyć nowoczesnością?
Dlaczego społeczeństwo nie zwracało uwagi na prawo, dopóki nie zostało ono rażąco łamane przez władze? Ile znaczy niezawisłość i niezależność sędziów dla przeciętnego obywatela?
Maria Mamczur o tym, z czym mierzą się grubi każdego dnia, dlaczego świat ich nienawidzi i przed jakimi wyzwaniami stają osoby, które doświadczały fatfobii.
Tym razem Nicola Le Strange w specjalnym wydaniu .TXT bierze na warsztat powieść Christelle Dabos: „Zimowe zaręczyny. Lustrzanna. Tom 1”.
Radek Rak odwiedził Maxa Cegielskiego przy okazji wydania na świat swojego najmłodszego dzieła - „Agla. Alef”, opowieści o młodych ludziach, dojrzewaniu i przemianach.
Hanka Grupińska przez 15 lat przeprowadzała rozmowy z żołnierzami getta warszawskiego, które złożyły się na obszerny reportaż.
Co myślisz o tym epizodzie podcastu?