Kolejny przegląd swojej codziennej diety muzycznej Filip Kalinowski rozpoczął w przestrzeni międzygwiezdnej centralnego Kingston, a zakończył – w gabinecie osobliwości, leżącym gdzieś na obrzeżach metropolitalnego Los Angeles. W międzyczasie odwiedził jeszcze brudne blokowiska współczesnego Wrocławia i paryskie przedmieścia schyłku zeszłego wieku, harmonijne Mannheim i dużo starsze, acz też bardziej chaotyczne tureckie wioski; londyńskie Clapham i… chicagowskie podwórkowe konkursy taneczne. Towarzyszyli mu w tym nadwiślańscy kompozytorzy, islandzkie wróżki i członkowie afrykańskiego ruchu studenckiego. A przygrywały im nieustannie reggae, rap i dancehall, drill, footwork i dubstep, glitch, noise i ambient. Jednym słowem – #zadalekiodlot.
Jedna z najważniejszych postaci polskiego dubu. Producent ze skłonnościami do tworzenia onirycznego tła swoich nagrań. Sprawdźcie, o czym opowiedział Filipowi Kalinowskiemu.
Ten człowiek dał wam brzmienie pierwszego „Art Brut” i tu chyba nie trzeba wiele więcej dodawać. Posłuchajcie jego rozmowy z Filipem Kalinowskim.
EPolski phonk, egipskie brejki, chińska psychodela i wiele więcej. Gramy zupełnie nieświątecznie.
Kojarzycie cykl imprez Baila Ella? Jego twarzą jest Young Leosia, a jej współpracownikiem Phatrax, z którym Filip Kalinowski pogadał o klubowych brzmieniach Durbanu, Kingston czy São Paulo.
Barto Katt, Soulpete, Filip Kalinowski. I dwie godziny luźnej rapowej bajerki. To jest podcast, który konkretnie odpręży.
Filip Kalinowski porozmawiał z Wacławem Zimplem – klarnecistą i kompozytorem poruszającym się po rubieżach (free) jazzu i muzyki ludowej, elektroakustyki i minimalizmu, dronów i transu.
Są tu X-meni i Beat Junkies, Mix Master Mike i Eddie Def, Cut Chemist i Mr Thing; tufutufu, łigiłigi i szrrrrrrr. Bo... what is a DJ if he can't scratch?
Filip Kalinowski postanowił porozmawiać z człowiekiem, który ze starych syntezatorów i samplerów żyje, ale też nimi żyje - poznajcie Maćka Polaka.
Lepsza wersja Darude „Sandstorm”, cover „Killing Me Softly” o… gotowaniu cracku i nostalgiczna piosenka o suchym chlebie, a to nie wszystko co Kalinowski puścił w wieczornej audycji.
Brytyjski, najntisowy hardcore i hardcore hip-hop, mutant dancehall i wszelakie klubowe mutacje brejkowe, drum’n’bassowy remix Fugees i… „Besame Mucho”.
Rozmowa z Jackiem Sienkiewiczem o rapowych prapoczątkach, najntisowych chilloutach, podróżowaniu między bitem a eksperymentem oraz klubowej mapie Warszawy.
Dubstep, ambienty i weselne przypałowe piosenki, czyli Filip Kalinowski w rozmowie z Piotrem Kalińskim.
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!