Temat, na którym warto pochylić się DOKUMENTNIE, zwłaszcza w czerwcu – „miesiącu dumy”. Nie ma nic złego w tym, że czegoś się nie wie i chce się ten temat zgłębić. Jest wiele złego w przekuwaniu niewiedzy i lęków w nienawiść, agresję i wykluczenie. Tomasz Szczepanek – reżyser teatralny i przedstawiciel tęczowej wspólnoty – o codzienności społeczności queerowej; pełnej blasków i kolorów, ale także cieni i smutku. Nie ma zamiaru dyskutować z cudzymi odczuciami, ale marzy o świecie, w którym każdy będzie miał prawo do pełni odczuwania i przeżywania własnych emocji. Początki dyskursu queerowego, momenty przełomowe, historia Parady Równości w Warszawie to tylko kilka aspektów, które składają się na ten przyspieszony kurs wiedzy o queerze. Gość zdradzi, czego boją się mężczyźni, jakie rozkminy mają prawaki i skąd ich homofobiczne zapędy, mimo licznych homoseksualnych doświadczeń. Zaprasza Filip Skrońc.
Gdzie uciekać, jeśli świat stał się globalną wioską i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu? Jak COVID zdefiniował naszą potrzebę samotności i oddechu od wszystkiego i wszystkich? Schowanie w domach...
Filip Skrońc, wraz z gośćmi, o obrazach wygenerowanych przez systemy opresji. I o fotografach, którzy wzięli je na warsztat i zaczęli z nimi pracować.
Wbrew pozorom, to rozmowa nie tylko o muzyce. To podróż po innych kontynentach, do przeszłości i do wspomnień, które stały się inspiracjami i nadal rezonują w jego działaniu.
Filip z Karoliną Rogalską o rynku sekspracy w Polsce. Gościni czuła, że ma władzę wobec klientów, nie czując się przy nich bezpiecznie. Wkroczyła w ten świat dla reportażu.
Marta Szymańska, Andriej Lankiewicz i Franek Ammer zdradzają, na które wystawy czekają najbardziej, ile jest Mińska w Łodzi i co czeka gości kolejnej edycji Fotofestiwalu.
Zuzanna Krzątała o swoim życiu modelki, aktywistki i feministki. Ile można żyć na ekstremalnie wysokim poziomie adrenaliny?
Filip Skrońc z Magdą Szpecht o walce z dezinformacją i rolą cyberelfów w weryfikowaniu i usuwaniu fake newsów związanych z wojną w Ukrainie.
Filip Skrońc z Zuzanną Rudzińską-Bluszcz, o nowej roli prezeski fundacji ClientEarth, kulisach kandydowania na urząd RPO i naszej prawnej przyszłość w obliczu zmian klimatycznych.
Filip Skrońc z Natalią Zamilską o kulisach pracy producentki muzycznej, która w swojej pracy korzysta z wielu kultur, również tych dotkniętych wojną.
Rozmowa Filipa Skrońca z fotografką Julią Klewaniec oraz influencerką i aktywistką Ogi Ugonoh w kontekście wystawy “Cichy rasizm”.
Filip Skrońc z Maciejem Mandeltem ze Stowarzyszenia NOMADA o kryzysie uchodźczym i jego następstwach.
Fotograf, który obecnie jest w Kijowie, Jędrzej Nowicki, łączy się z Filipem Skrońcem, żeby opowiedzieć, jak wygląda teraz miasto w czasie wojny. Rozmowę Filip zaczyna od pytania o pogodę, nie bez ...
Kryzys uchodźczy trwa. Ile skrywa w sobie Puszcza? Jak pisać o sytuacji na granicy? W jaki sposób budować historię, której nie chce się pisać, a trzeba przekazać ją w perspektywie, która nikogo nie...
Co myślisz o tym epizodzie podcastu?