English Breakfast

English Breakfast
English Breakfast
26 min

Od przywitania oraz pożegnania do nawiązywania kontaktów i wyrażania szacunku – czyli jak mówić po angielsku w wyższych sferach. Jak wypowiadać słowa? Kiedy zwracać się „sir”, do której godziny witać się „good morning” i w jakich sytuacjach unikać zwrotów „posh”? O lokajach, szlachcicach i lordach. Krzy Krzysztof i Stasiak na kursie języka eleganckiego. Partnerem audycji jest Cisownianka.

Pozostałe epizody

English Breakfast - Why do you want to work for us?

Jak dobrze zaprezentować się na rozmowie o pracę? Carlos przygotował wiele pro tipów, dzięki którym „job interview” nie będzie już takie stresujące.

28 min
English Breakfast - Lekcja 13: Enjoy your meal guys!

Yummy to słowo przewodnie tego epizodu. Dużo jedzenia i jeszcze więcej wiedzy na temat szamki. Partnerem podcastu jest Cisowianka.

24 min
English Breakfast - Lekcja 12: Let’s spill some tea!

Jak plotkować po angielsku? Carlos podrzucił kilka przydatnych zwrotów i sprzedał kilka soczystych plot.

27 min
English Breakfast - Lekcja 11: I’am in the bando, baby.

W tym epizodzie Carlos wziął na warsztat brytyjska slang i stworzył razem z Rasem i Stasiakiem piosenkę. Warto posłuchać!

36 min
English Breakfast - Lekcja 10: Zabawa w sklep

Wakacyjne zakupy za granicą stresują Cię? Carlos przychodzi z pomocą i tłumaczy co i jak!

24 min
English Breakfast - Lekcja 9: Tinder slang-jak podrywać i nie podrywać na randce

W tym epizodzie usłyszycie najlepsze i najbardzej żenujące pick-up lines, które można wykorzystać na randce z Tindera. Carlos wypyta Maję i Krzycha ze znajomości tekstów na podryw.

26 min
English Breakfast - Lekcja 8: Whizzing, growling i inne onomatopeje

Wyrazy dźwiękonaśladowcze czyli onomatopeje najlepiej pokazują różnice językowe. Carlos wytłumaczył jak poprawnie beknąć i siorbnąć… nie tylko podczas English Breakfast.

27 min
English Breakfast - Lekcja 7: Czas na wakacje

Czerwiec, słonko, ciepło, pora ruszyć na urlop. Jak przygotować się od strony językowej? Które zwroty mogą się przydać na lotnisku? I jak sprawnie poradzić sobie z obsługą hotelową?

28 min
English Breakfast - Lekcja 5: Uważaj na „fałszywych przyjaciół”

Okazuje się, że na fałszywych przyjaciół trzeba uważać nie tylko w życiu. A co kryje się pod hasłem false friends w kwestiach językowych?

25 min
English Breakfast - Lekcja 4: Let me tell u how 2 txt

Texting, flirt i skróty…nie tylko myślowe. Z jakich tekstowych grzeszków wyspowiadali się prowadzący i czy w ich stylu widać już boomerskie naleciałości?

25 min
English Breakfast - Lekcja 3: Przeklinanie. "F" word i polska ku***

Carlos wziął na warsztat kolejne ulubione zajęcie Polaków. Tym razem z Rasem i Krzychem uczyli się…przeklinać. Co prawda chłopcy są dżentelmenami, a mięsem rzucali jedynie na potrzeby lekcji.

26 min
English Breakfast - Lekcja 2: Mistrzowie narzekania

Gdy jest za zimno albo za gorąco, gdy zupa jest zbyt słona, gdy stoimy w warszawskim korku albo kiedy wkurza nas sąsiad. Po polsku mamy cały wachlarz możliwości, a co na to język królów?

26 min
English Breakfast - Lekcja 1: Nadrabiamy szkolne braki

Na start - wyciągamy karteczki. Oczywiście żart. Na otwarcie sprawdzamy jakie braki językowe są u naszych prowadzących - Rasa i Mai. Czego w szkole ich nie nauczono?

25 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?