Kojarzycie to uczucie, kiedy chcecie zebrać 40 000 zł na Telefon Zaufania, a dostajecie 1 900 000 zł? Dzięki niemu kojarzy to niemal cała Polska. Aleksander Twardowski aka @OloCzarny to gość premierowego epizodu wiosennego sezonu PRAWEGO ADAMA. W rozmowie z Adamem Bodnarem wspólnie dokopali się do potężnych złóż empatii, które (wbrew pozorom) pod skórą Polaków nie leżą wcale aż tak głęboko. Jak wykorzystywać nowe technologie w fundraisingu i łączyć biznes z dobroczynnością? OloCzarny zdradził kilka prostych zasad i wytłumaczył, jak zakładać zbiórki, które cieszą się nieprawdopodobną w skali kraju popularnością. To też przypomnienie tego, że czasem trzeba “filtrować” pomoc, żeby nie nadużyć własnych i cudzych zasobów. On sam nie boi się mówić „proszę”, ale co najważniejsze - nie zapomina o słowie „dziękuję”. Zaprasza Adam Bodnar.
Adam Bodnar w rozmowie z Katarzyną Wężyk o tym, czym w rękach rządzących jest aborcja. Co musi się wydarzyć, aby „kompromis” przestał być punktem odniesienia?
W kwestii polityki narkotykowej można powiedzieć, że „kiedyś to było”. Kto, kiedy i dlaczego zaczął karać Polaków, za posiadanie nawet najmniejszych ilości?
Jak przejmuje się stanowisko po legendzie i ikonie walki o prawa człowieka? Czy o takiej działalności można mówić jak o biznesie i postrzegać ją pragmatycznie?
Adam Bodnar i Iwona Skv w rozmowie o tym, co zapamiętała ze swojego pierwszego marszu równości i co było dla niej kamieniem milowym w kontekście widoczności całej społeczności.
Adam Bodnar z profesorem Tomaszem Grzybem w rozmowie o technikach wpływu społecznego i słynnym eksperymencie wieziennym Philipa Zimbardo.
O tym, z jakimi wyzwaniami w sferze seksualności spotykają się każdego dnia osoby z niepełnosprawnościami.
Jak właściwie interpretować wynik? Czy w tej batalii sądowej któraś ze stron rzeczywiście może być uznawana za wygraną?
Od 8 lat związana z projektem i fundacją „Zwolnieni z Teorii”. Dzisiaj zajmuje stanowisko managing director. O sobie mówi - managerka w organizacji pozarządowej.
Kira Sukhoboichenko o drodze, którą mimo młodego wieku, już pokonała i planach na kolejne lata, determinacji do działania i marzeniach, które chce spełniać.
Rozmowa o wartościach i przywilejach, których nie dostaliśmy „raz na zawsze" i fatalnych skutkach, jakie mogłoby nieść za sobą wyjście Polski z Unii Europejskiej.
Piotr Orlicz-Rabiegi oraz Maciej Nowicki przedstawili społeczne role festiwali. Jakie zmiany nas czekają po pandemii, a co zmieniło się w związku z wojną?
Mateusz Damięcki od roli drag queen do podwórkowego kibola w filmie "Furioza". Z pierwszych stron gazet prosto do studia newonce w rozmowie z Adamem Bodnarem.
U Adama Bodnara lekcja WOS'u. Wraz ze swoim gościem o prawie w codzienności bezprawia, wyciąganiu nauczki na przyszłość i szansach na sprawiedliwe zakończenie.
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!