PRAWY ADAM

PRAWY ADAM
PRAWY ADAM

Pomaganie w czasach podłości. Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki

49 min

Osiągnięcia aktorskie Agnieszki Więdłochy i Antoniego Pawlickiego znamy, ale warto też zwrócić uwagę na ich pracę w zupełnie innym obszarze. Ta rozmowa przywraca wiarę w ludzi. Dlaczego? O akcji BohaterOn, zatrzymaniu homofobusa i zderzeniu z dramatyczną sytuacją na granicy. Po prostu o tym, że pomagać nie wystarczy chcieć, ale trzeba tez umieć. Partnerem podcastu jest Wolters Kluwer.

Pozostałe epizody

PRAWY ADAM - Światem rządzi pieniądz, a państwem - aborcja. Katarzyna Wężyk

Adam Bodnar w rozmowie z Katarzyną Wężyk o tym, czym w rękach rządzących jest aborcja. Co musi się wydarzyć, aby „kompromis” przestał być punktem odniesienia?

55 min
PRAWY ADAM - Sadzić, palić, zdepenalizować. Piotr Kubaszewski

W kwestii polityki narkotykowej można powiedzieć, że „kiedyś to było”. Kto, kiedy i dlaczego zaczął karać Polaków, za posiadanie nawet najmniejszych ilości?

1 godz. 1 min
PRAWY ADAM - „Bezużyteczna” prawniczka od praw człowieka. Anna Błaszczak-Banasiak

Jak przejmuje się stanowisko po legendzie i ikonie walki o prawa człowieka? Czy o takiej działalności można mówić jak o biznesie i postrzegać ją pragmatycznie?

1 godz. 2 min
PRAWY ADAM - Kto rości sobie prawo do naszych uczuć? Iwona Skv

Adam Bodnar i Iwona Skv w rozmowie o tym, co zapamiętała ze swojego pierwszego marszu równości i co było dla niej kamieniem milowym w kontekście widoczności całej społeczności.

1 godz. 0 min
PRAWY ADAM - Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania. O technikach wpływu społecznego

Adam Bodnar z profesorem Tomaszem Grzybem w rozmowie o technikach wpływu społecznego i słynnym eksperymencie wieziennym Philipa Zimbardo.

1 godz. 6 min
PRAWY ADAM - Prawo do seksu osób z niepełnosprawnościami

O tym, z jakimi wyzwaniami w sferze seksualności spotykają się każdego dnia osoby z niepełnosprawnościami.

1 godz. 3 min
PRAWY ADAM - Heard vs. Depp. Czy w tym procesie są tylko przegrani?

Jak właściwie interpretować wynik? Czy w tej batalii sądowej któraś ze stron rzeczywiście może być uznawana za wygraną?

1 godz. 4 min
PRAWY ADAM - Uzależniona od poczucia sprawczości tu i teraz. Aleksandra Chudaś

Od 8 lat związana z projektem i fundacją „Zwolnieni z Teorii”. Dzisiaj zajmuje stanowisko managing director. O sobie mówi - managerka w organizacji pozarządowej.

1 godz. 8 min
PRAWY ADAM - Ta dzisiejsza młodzież... zawojuje świat! Kira Sukhoboichenko

Kira Sukhoboichenko o drodze, którą mimo młodego wieku, już pokonała i planach na kolejne lata, determinacji do działania i marzeniach, które chce spełniać.

1 godz. 1 min
PRAWY ADAM - Promotor twardego głosu w obronie wolności. Prof. Wojciech Sadurski

Rozmowa o wartościach i przywilejach, których nie dostaliśmy „raz na zawsze" i fatalnych skutkach, jakie mogłoby nieść za sobą wyjście Polski z Unii Europejskiej.

56 min
PRAWY ADAM - Społeczna odpowiedzialność festiwali muzycznych

Piotr Orlicz-Rabiegi oraz Maciej Nowicki przedstawili społeczne role festiwali. Jakie zmiany nas czekają po pandemii, a co zmieniło się w związku z wojną?

1 godz. 1 min
PRAWY ADAM - Aktor świadomy praw i obowiązków. Mateusz Damięcki

Mateusz Damięcki od roli drag queen do podwórkowego kibola w filmie "Furioza". Z pierwszych stron gazet prosto do studia newonce w rozmowie z Adamem Bodnarem.

58 min
PRAWY ADAM - Nie wyciągamy lekcji z historii. Profesor Paweł Wiliński

U Adama Bodnara lekcja WOS'u. Wraz ze swoim gościem o prawie w codzienności bezprawia, wyciąganiu nauczki na przyszłość i szansach na sprawiedliwe zakończenie.

59 min
PRAWY ADAM - „Nie ma nas w nas, gdy biegnie czas”. NIEBØ

W tym epizodzie u Adama gości zespół NIEBØ. O wojnie w Ukrainie i o zarzutach o propagowanie zabijania dzieci. Uwieńczeniem rozmowy jest piękna pieśń Łemkowska wykonana live. Przygotujcie chusteczki.

56 min
PRAWY ADAM - Patriota nie bije dzieci. Dr Marek Michalak

Adam Bodnar wraz z dr Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka, o sytuacji najmłodszych w Polsce, perspektywach na przyszłość oraz błędach rządów i społeczeństwa w przeszłości

58 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?