PSYCHODELICJE

PSYCHODELICJE
PSYCHODELICJE

Renesans psychodeliczny: od kontrkultury do medycznego urynkowienia

59 min

Pierwsze PSYCHODELICJE to pigułka skondensowanej wiedzy o tym, co dzieje się obecnie w świecie psychodelików. Po kilku dekadach od ogólnoświatowej delegalizacji powracają do zachodniej kultury i nauki, zmieniając nasze myślenie o dobrostanie psychicznym i leczeniu wielu dolegliwości. Maciej Lorenc w autorskim podcaście opowiada o tym, jak bardzo zmienił się sposób ich postrzegania od czasów hipisowskiej kontrkultury, a także komu mogą pomóc i jak wyglądają próby wprowadzenia ich do współczesnego systemu opieki zdrowotnej. Czy pozytywny wpływ psychodelików wynika z ich farmakologicznych właściwości? Czy raczej wywoływanych przez nie doświadczeń mistycznych? Kto chce zarabiać na terapii z ich użyciem i czy ich postępująca dekryminalizacja w USA przybliża nas do końca „wojny z narkotykami”? Na PSYCHODELICJE zaprasza Maciej Lorenc.

Pozostałe epizody

PSYCHODELICJE - Mamy fazę na podważanie naukowych faktów

Gdzie polski system prawny ukrył plusy psychodelików? Czy jako społeczeństwo powinno obawiać się rosnącej popularności psychodelików?

1 godz. 3 min
PSYCHODELICJE - Psylocybina: good trip, czy bad trip?

Maciej Lorenc z dr.hab.Michałem Bolą, o wpływie substancji psychodelicznych na ich użytkowników. Jak wpływają na nasze emocje?

55 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?

newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play