Wielka Płyta powered by Orange Flex

Wielka Płyta powered by Orange Flex
Wielka Płyta powered by Orange Flex

Tede – „Elliminati”: jak daleko jest od infamii do odkucia?

58 min

„Na pewno było tak, że dla nas obu to był one-way ticket. Albo coś zrobimy i się odbijemy, albo nie odbijemy się już nigdy” – wspomina Sir Michu atmosferę, towarzyszącą nagrywaniu „Elliminati”. „Ta płyta bardzo zmieniła oblicze polskiego rapu” – mówi Hirek Wrona o tym, co Tedemu i jego producentowi udało się osiągnąć. Hype „Elliminati” czy siła rażenia singli „Nie banglasz” i „Xenon” to jedno, ale pozostaje jeszcze kulturotwórczy oddźwięk tamtego materiału, który popularyzował w mainstreamie nowy rodzaj brzmienia oraz propagował „filozofię sukcesu”, gdy tutaj wciąż jeszcze płakano za samplami z winyla i Akai, walającym się jak stare Atari; gdy w złym zwyczaju był ponad normę wyskok. Partnerem cyklu jest Orange Flex, czyli Twój numer telefonu w subskrypcji.

Pozostałe epizody

Wielka Płyta powered by Orange Flex  - Być albo nie być Bisza - Wilk chodnikowy.

Co poeta miał na myśli? Będzie to bardzo rodzinny odcinek – oprócz głównego bohatera, Bisza, usłyszycie też wspomnienia jego żony, jego brata i managera, Poxa, oraz Pawbeatsa.

46 min
Wielka Płyta powered by Orange Flex  - Kosmiczna podróż Zbigniewa Wodeckiego oraz Mitch & Mitch, 1976: A Space Oddyssey.

Spotkali się i w pocie czoła przygotowali nową wersję albumu, który przez ponad trzy dekady był zapomniany. To nie tylko Wielka płyta, to także wielka przygoda.

39 min
Wielka Płyta powered by Orange Flex  - Za młodzi na Heroda, ale nie za młodzi na wydanie wielkiej płyty. Rasmentalism.

Marek Fall rozkłada na czynniki pierwsze kulisy powstania albumu "Za młodzi na Heroda" zespołu Rasmentalism.

44 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?