Gdzie uciekać, jeśli świat stał się globalną wioską i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu? Jak COVID zdefiniował naszą potrzebę samotności i oddechu od wszystkiego i wszystkich? Schowanie w domach przez pandemię to luksus, do którego dostęp mają nieliczni, a powodów do takich ucieczek, wydaje się być na horyzoncie coraz więcej. Maciej Jeziorek, autor książki fotograficznej „Mox. Longe. Tarde” za pomocą fotografii ujął obraz dzisiejszego świata, któremu coraz ciężej funkcjonować zgodnie z tytułową łacińską sentencją. Zaprasza Filip Skrońc.
Tym razem u Filipa gościni muzyczna, ale przecież to Dokumentnie, więc nie może zabraknąć rozmów o współczesnym świecie i społeczeństwie.
Filip Skrońc kontynuuje opowieść o podróży po Senegalu. Niestety nie będzie to wesoły odcinek.
Z tego epizodu dowiecie się wielu ciekawostek o fotografii powietrznej, o roli dronów w sztuce foto i tym, jak być jednocześnie architektem, pilotem i laureatem World Press Photo.
Harry Styles, Taylor Swift i ona, psycholożka Anfisa Yakovina. O tym, czy świat rozrywki faktycznie interesuje się potrzebującymi, czy to tylko puste gesty, w rozmowie z Filipem Skrońcem.
O tym Filip Skrońc porozmawiał z dyrektorką American Film Festival Urszulą Śniegowską oraz krytykiem Jakubem Demiańczukiem.
Senegal to miejsce zaskakujące, trudne i przepełnione historiami. W tym epizodzie „Dokumentnie” Filip Skrońc świeżo po podróży do Dakaru dzieli się swoimi emocjami.
Wszystko o „Iskrach”, czyli dokumencie poświęconym piętnastce wyjątkowych kobiet. Opowiada Bovska.
Kryzys psychiatrii dziecięcej stał się bodźcem do mówienia o zdrowiu psychicznym. W tym odcinku „Dokumentnie” gościmy autorkę książek Małgorzatę Gołotę.
Wojna za wschodnią granicą diametralnie zmieniła nasze role. Michał Kempa ze sceny przeniósł się na demonstracje pod ambasadą, a rozbawianie zamienił na pomoc Ukrainie. Problem jest taki, że mało k...
Ponad 50 osób zabitych w protestach po śmierci Mahsa Amini. Jak wygląda życie w kraju, gdzie zasłaniając się religią, rząd odbiera większość praw?
Jakie czynniki wpływają na kryzys żywnościowy w Afryce, gdzie głód jest codziennością znacznej części mieszkańców subsaharyjskiego regionu tego kontynentu?
Osoby z albinizmem w Tanzanii stawiają czoła nie tylko ostracyzmowi. Głód – problem, z którym boryka się na co dzień 800 mln ludzi. Co tak naprawdę oznacza „umieranie z głodu"?
Muzyczna podróż przez północ globu. USA kontra pozwolenie na broń. Który kraj przoduje w kwestii przyjętych uchodźców? O zbrodniach KK w Kanadzie. Słuchajcie Dokumentnie.
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!