Gdzie uciekać, jeśli świat stał się globalną wioską i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu? Jak COVID zdefiniował naszą potrzebę samotności i oddechu od wszystkiego i wszystkich? Schowanie w domach przez pandemię to luksus, do którego dostęp mają nieliczni, a powodów do takich ucieczek, wydaje się być na horyzoncie coraz więcej. Maciej Jeziorek, autor książki fotograficznej „Mox. Longe. Tarde” za pomocą fotografii ujął obraz dzisiejszego świata, któremu coraz ciężej funkcjonować zgodnie z tytułową łacińską sentencją. Zaprasza Filip Skrońc.
Przegląd njusów ze świata, w którym Filip Skrońc przenosi nas na południe od „centrum świata”, czyli Polski i czubka naszego własnego nosa, tym razem – do Afryki.
Dokumentnie — Original Sound Track, czyli Filip Skrońc w muzycznym podsumowaniu 3 lat swojego autorskiego podcastu. Tego jeszcze nie grali(śmy)!
Co łączy modelki ze zdjęć z kotami, czego jest więcej w pracach: bólu czy zmysłowości i czy na wystawę została nałożona autocenzura? O fotografii, która z Instagrama weszła do galerii.
Filip Skrońc, wraz z gośćmi, o obrazach wygenerowanych przez systemy opresji. I o fotografach, którzy wzięli je na warsztat i zaczęli z nimi pracować.
Początki dyskursu queerowego, momenty przełomowe, historia Parady Równości w Warszawie to tylko kilka aspektów, które składają się na ten przyspieszony kurs wiedzy o queerze.
Wbrew pozorom, to rozmowa nie tylko o muzyce. To podróż po innych kontynentach, do przeszłości i do wspomnień, które stały się inspiracjami i nadal rezonują w jego działaniu.
Filip z Karoliną Rogalską o rynku sekspracy w Polsce. Gościni czuła, że ma władzę wobec klientów, nie czując się przy nich bezpiecznie. Wkroczyła w ten świat dla reportażu.
Marta Szymańska, Andriej Lankiewicz i Franek Ammer zdradzają, na które wystawy czekają najbardziej, ile jest Mińska w Łodzi i co czeka gości kolejnej edycji Fotofestiwalu.
Zuzanna Krzątała o swoim życiu modelki, aktywistki i feministki. Ile można żyć na ekstremalnie wysokim poziomie adrenaliny?
Filip Skrońc z Magdą Szpecht o walce z dezinformacją i rolą cyberelfów w weryfikowaniu i usuwaniu fake newsów związanych z wojną w Ukrainie.
Filip Skrońc z Zuzanną Rudzińską-Bluszcz, o nowej roli prezeski fundacji ClientEarth, kulisach kandydowania na urząd RPO i naszej prawnej przyszłość w obliczu zmian klimatycznych.
Filip Skrońc z Natalią Zamilską o kulisach pracy producentki muzycznej, która w swojej pracy korzysta z wielu kultur, również tych dotkniętych wojną.
Rozmowa Filipa Skrońca z fotografką Julią Klewaniec oraz influencerką i aktywistką Ogi Ugonoh w kontekście wystawy “Cichy rasizm”.
Co myślisz o tym epizodzie podcastu?