Muzyk legendarnego Lux Occulta oraz dziennikarz znany szerszym kręgom muzycznym – Jarek Szubrycht już od nastoletnich lat wiedział, że jego drogą jest metal. A metal to nie tylko muzyka – to styl życia (skóra i ćwieki na wieki!), dyscyplina sportowa (w której konkuruje się o najbardziej ekstremalne brzmienie, najbardziej radykalne postawy i najbardziej kuriozalne opinie) i… grupa terapeutyczna (na długo przed internetem). W metalu siedzi od lat, dlaczego dopiero teraz napisał „Skórę i ćwieki na wieki”? O tym w rozmowie Maxa Cegielskiego z gościem, ale też o miłości do muzyki i programowej offowości, która jest zapisana w DNA tej subkultury.
Dla tych, którzy śledzą i pomagają, tych, którzy zapomnieli i tych, którzy chcieliby zapomnieć. Wojna wciąż trwa i nikt nie wie, jak się skończy.
Maja Staśko – dziennikarka, scenarzystka, aktywistka. I osoba, która codziennie doświadcza hejtu. Kiedy rano sprawdza skrzynkę, widzi wiadomości: „Głupia p*zda. Szmata. S*ka. Zrób mi loda. Zgwałcę ...
To powieść, z którą trzeba się zmierzyć. Ale dajemy słowo, że totalnie warto, chociaż łatwo nie będzie.
Nie wiesz, co czytać albo po prostu w panice szukasz pomysłu na prezent? Max Cegielski poleca i selekcjonuje.
Powieść Magdaleny Salik „Płomień” to zderzenie rzeczywistości alternatywnej z niespełnionymi aspiracjami ludzkości. Co może zjednoczyć podzielony świat? Rozwiązaniem wydaje się nowy prometejski mit...
Żałoba w łóżku dawnego kochanka zamiast kozetki w gabinecie – Zyta Rudzka oddaje głos kobietom
Jeden z najbardziej cenionych polskich autorów powieści kryminalnych w rozmowie z Maxem Cegielskim o „Wiatrołomach”, czyli pierwszym tomie nowej serii o śledczych z bydgoskiego Archiwum X.
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!