Sam Środek Dnia

Sam Środek Dnia
Sam Środek Dnia

who the f*** are arctic monkeys?

1 godz. 50 min

Prawie dwie dekady temu grupa nastolatków z Sheffield, robotniczego miasta w północnej części Wielkiej Brytanii, rozpoczęła swoją działalność muzyczną pod kryptonimem Arctic Monkeys. Grali koncerty, dystrybuowali demówki, wbijali się do rozgłośni radiowych. Nikt nie przypuszczał wówczas, ze po upływie dekady największe muzyczne magazyny będą określać ich „jednym z największych brytyjskich zespołów”, a ich albumy będą zgarniać oceny 10/10. Czy kolejna długogrająca płyta Arctic Monkeys, która już na horyzoncie, stanie się siódmym z rzędu numerem jeden zespołu w Wielkiej Brytanii? Only ones who know.

Pozostałe epizody

Sam Środek Dnia - Trójca (nie)święta. The xx

W podróż po świecie muzycznego minimalizmu brytyjskiej grupy The xx zaprasza Zuza Zet.

2 godz. 4 min
Sam Środek Dnia - Post-dubstep w duecie. Mount Kimbie

Brytyjski duet Mount Kimbie wydał właśnie za jednym zamachem dwa podwójne single. Z tej okazji przyglądamy się dyskografii jednego z najbardziej cenionych duetów producenckich.

1 godz. 49 min
Sam Środek Dnia - kobieta/elektronika

O kobietach na scenie muzyki elektronicznej można by mówić godzinami, dlatego przedstawiamy wam sylwetki nieszablonowych i prężnie rozwijających się artystek.

1 godz. 56 min
Sam Środek Dnia - Jaki był hit lata 2022?

Statystyki nie kłamią – to tych numerów najchętniej słuchaliście tego lata. Lech i Cyryl sprawdzają, gdzie leży ich fenomen.

59 min
Sam Środek Dnia - JID atakuje rapowe podium

Lech Podhalicz i Cyryl Rozwadowski omówili świeżo wydany album „The Forever Story” JID-a. Czy to koniec łatki „klona Kendricka”?

55 min
Sam Środek Dnia - Guitar Heroes

O muzycznych bohaterach gitarowych brzmień opowiada Zuza Zet. W rolach głównych: Turnstile, Iceage, Shame i wiele innych.

1 godz. 53 min
Sam Środek Dnia - Cool kids słuchają sad girl popu

Sad reactions only – w końcówkę wakacji wjeżdżamy na smutno.

2 godz. 0 min
Sam Środek Dnia - Mall Grab in da house

Po 7 latach działalności muzycznej australijski producent i dj wydał swój debiutancki longplay. „What I Breath” oficjalnie w muzycznym eterze. 

1 godz. 54 min
Sam Środek Dnia - Beyonce „Renaissance” nasz soundtrack na hot girl summer

Beyonce „Renaissance” tylko i aż kolejny album królowej popu. W końcu w angielskim, słowo renaissance rymuje się z dance… przypadek? Posłuchajcie czym inspirowała się B.

1 godz. 59 min
Sam Środek Dnia - OFF Festival: Zuza Zet poleca koncerty, które wstyd przegapić

Łącznie 4 dni wspaniałych doznań dzięki muzyce znanej, mniej znanej i nieznanej. Co? Jak? Gdzie i kiedy? Co warto, co można ominąć a na co trzeba biec – opowie wam Zuza Zet.

1 godz. 56 min
Sam Środek Dnia - Joey wciąż jest Bada$$

Słuchamy „2000” na ripicie i rozkminiamy, skąd nieustanna zajawa na Joeya Bada$$a. Prowadzi Zuza Zet, odpalajcie!

1 godz. 49 min
Sam Środek Dnia - W ruinach muzyki jest Tacobella

Rico Nasty wydała znakomite „Las Ruinas”, a Karina Lachmirowicz zrobiła sprawny przelot przez karierę unikatowej raperki.

1 godz. 44 min
Sam Środek Dnia - Rozkwit Flower Boya

Od zwariowanego skejta do wrażliwego artysty - z przystankiem na słonecznikowej łące. Karina Lachmirowicz i Alvaro robią przelot przez całą dyskografię Tylera, The Creatora.

1 godz. 59 min
Sam Środek Dnia - Verde serwuje reakcje chemiczne

Nowy gracz w Def Jamie to nietypowy wybór jak na tę wytwórnię. Verde jak na razie przedstawił się pop-rockowym singlem „Reakcje Chemiczne”.

41 min
Sam Środek Dnia - Od małej piwnicy do wyprzedanych wydarzeń: Basement Fight Circle VI

BASEMENT FIGHT CIRCLE VI: Duszno jak w piekle. Tłum ludzi, większość stoi w ciasnym okręgu i dopinguje walczących zawodników, część stoi na podeście, skąd widać całą walkę z lotu ptaka.

32 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?