newonce specials

newonce specials
newonce specials

Żyjemy w streamingowej erze epickiego fantasy

44 min

Jak wyglądała kondycja seriali fantasy przed „Grą o Tron”? Raczej średnio… Produkcja HBO zmieniła streamingowe oblicze gatunku na dobre. Niespotykane wcześniej budżety, zaangażowanie dużych aktorskich nazwisk oraz kreowanie zupełnie nowych gwiazd. Ponad dekadę po starcie debiutanckiego sezonu GoT ruszył pierwszy spin-off: „Ród Smoka”. Niedługo później wjechał wielki projekt Prime Video, czyli „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”. Kto wygra ten szaleńczy wyścig? I czy w ogóle możemy mówić o bezpośredniej rywalizacji? Jakie tematy wzburzają fandomy J.R.R. Tolkiena i George’a R.R. Martina? O tym wszystkim rozmawiają Jacek Sobczyński i Lech Podhalicz.

Pozostałe epizody

newonce specials - newonce.residency: Unsound Festival. Eltron John & Mat Schulz

O początkach festiwalu i tegorocznych artystach w rozmowie z Eltronem Johnem opowie Mat Schulz – współzałożyciel oraz dyrektor artystyczny Unsound Festival.

1 godz. 2 min
newonce specials - newonce.residency: Unsound Festival

20-lecie Unsound Festival. Trochę wspominania „starych czasów” i mocne nazwiska teraz. Zapraszają Hermeneia i Łukasz Wojtysko

58 min
newonce specials - Hot festivals summer

Podsumowujemy sezon letnich festiwali. Gdzie bawiliśmy się najlepiej i przeżywaliśmy topowe momenty? Jak zmieniła się publika i który festiwal ma najmłodszych, a który najstarszych odbiorców?

45 min
newonce specials - Yeat, Pezet, 2115, Kid Cudi. Topowe muzyczne premiery jesieni

Jakich muzycznych premier tej jesieni warto wyczekiwać? Na jakie koncerty warto się wybrać? Lech Podhalicz zebrał wszystko w lekkostrawną pigułkę.

1 godz. 3 min
newonce specials - Kayax ma 20 lat! Kayah, Mery Spolsky & Tomik Grewiński

Z okazji 20-lecia Kayax Agnieszka Szydłowska rozmawia z Kayah i Tomikiem Grewińskim o początkach wytwórni, a z Mery Spolsky – o jej początkach z Kayaxem.

1 godz. 1 min
newonce specials - Festiwale bez barier. Jak organizować wydarzenia, które nie wykluczają?

Festiwale wciąż nie są dostępne dla wszystkich. Co robić, żeby zmienić rzeczywistość osób z niepełnosprawnościami, które chcą na równi korzystać z festiwalowych dobrodziejstw?

47 min
newonce specials - O co cho z tym rage’em?

Trap się skończył, drill się znudził. W jakich barwach mieni się zatem rapowa przyszłość? Przesyconych kolorami i odjechaną psychodelą. Poznajcie gwiazdy nowej odsłony rapu.

40 min
newonce specials - Druga Szansa: stwarzanie szans zawodowych obcokrajowcom

Stwarzanie szans zawodowych obcokrajowcom, w obecnej sytuacji, jest bardzo potrzebną i ważną kwestią, dlatego porozmawialiśmy, jak aktualnie wygląda w Polsce rynek pracy dla obcokrajowców.

40 min
newonce specials - Durex - Bez wymówek

W ramach kampanii Durexa, Sworo porozmawiała z przedstawicielką Grupy Ponton Zuzą Muczko oraz artystami Mery Spolsky i Kubą Karasiem o tym, że bezpieczny seks jest cool.

58 min
newonce specials - Druga Szansa: powrót do pracy po przewlekłej chorobie

Przed co dziesiątym pracownikiem średnich i dużych firm stoją wyzwania związane z powrotem do pracy po przebytej przewlekłej chorobie. Jak sobie z nimi radzić?

50 min
newonce specials - „Eurodance. Każdy się jara, nie każdy przyznaje.”

Eurodance – niegdyś wyśmiewany, przetrwał do dziś i ma się świetnie. Rafał Krause w muzycznej podróży do złotych czasów europejskiej muzyki tanecznej. Gość: Stachursky.

1 godz. 2 min
newonce specials - Nie taka Australia piękna i straszna, jak ją malują

Spontaniczna wizyta i audycja wylicytowana na aukcji, przerodziła się w cykl spotkań o życiu w Australii. Przekonajcie się, że Australii da się (czasem) nie lubić.

1 godz. 5 min
newonce specials - Druga Szansa: jak dziś wygląda rynek ubrań z drugiej ręki?

Dlaczego warto dawać drugą szansę tej samej firmie? Czy jest sens wchodzić dwa razy do tej samej rzeki np. w ujęciu zawodowym? I dlaczego warto zainteresować się slow fashion? Odpowiedzi na te pyta...

48 min
newonce specials - Agnieszka Holland & Hubert Miłkowski: czego boi się polskie kino?

Jacek Sobczyński w rozmowie z Agnieszką Holland i Hubertem Miłkowskim prosto z festiwalu Nowe Horyzonty.

45 min
newonce specials - From Sydney to Warsaw

To było tak – najpierw Bartek (Korc) zadzwonił do Bartka (Czarkowskiego) w Bolesnym Poranku, ratując go przed solowym prowadzeniem audycji. Później pomógł pieskom, licytując prowadzenie audycji w r...

57 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?