cover
Invalid Date: 00:00-00:00
artwork
logo

English Breakfast

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego my serwujemy je w stylu angielskim…na wynos. Carlos Kornet wpada, aby umilić Bolesne Poranki i przy okazji sprawdzić czy prowadzący zasłużyliby na miano prawdziwych gentlemanów. Wymowa, której nie powstydziłaby się królowa czy może jednak gadamy slangiem? To zweryfikuje kartkóweczka. Partnerem audycji jest Cisowianka.

Epizody podcastu
English Breakfast - Lekcja 11: I’am in the bando, baby.

W tym epizodzie Carlos wziął na warsztat brytyjska slang i stworzył razem z Rasem i Stasiakiem piosenkę. Warto posłuchać!

36 min
English Breakfast - Lekcja 10: Zabawa w sklep

Wakacyjne zakupy za granicą stresują Cię? Carlos przychodzi z pomocą i tłumaczy co i jak!

24 min
English Breakfast - Lekcja 9: Tinder slang-jak podrywać i nie podrywać na randce

W tym epizodzie usłyszycie najlepsze i najbardzej żenujące pick-up lines, które można wykorzystać na randce z Tindera. Carlos wypyta Maję i Krzycha ze znajomości tekstów na podryw.

26 min
English Breakfast - Lekcja 8: Whizzing, growling i inne onomatopeje

Wyrazy dźwiękonaśladowcze czyli onomatopeje najlepiej pokazują różnice językowe. Carlos wytłumaczył jak poprawnie beknąć i siorbnąć… nie tylko podczas English Breakfast.

27 min
English Breakfast - Lekcja 7: Czas na wakacje

Czerwiec, słonko, ciepło, pora ruszyć na urlop. Jak przygotować się od strony językowej? Które zwroty mogą się przydać na lotnisku? I jak sprawnie poradzić sobie z obsługą hotelową?

28 min
English Breakfast - Lekcja 6: Szkoła dżentelmenów

Od przywitania oraz pożegnania do nawiązywania kontaktów i wyrażania szacunku – czyli jak mówić po angielsku w wyższych sferach. O lokajach, szlachcicach i lordach.

26 min
English Breakfast - Lekcja 5: Uważaj na „fałszywych przyjaciół”

Okazuje się, że na fałszywych przyjaciół trzeba uważać nie tylko w życiu. A co kryje się pod hasłem false friends w kwestiach językowych?

25 min
English Breakfast - Lekcja 4: Let me tell u how 2 txt

Texting, flirt i skróty…nie tylko myślowe. Z jakich tekstowych grzeszków wyspowiadali się prowadzący i czy w ich stylu widać już boomerskie naleciałości?

25 min
English Breakfast - Lekcja 3: Przeklinanie. "F" word i polska ku***

Carlos wziął na warsztat kolejne ulubione zajęcie Polaków. Tym razem z Rasem i Krzychem uczyli się…przeklinać. Co prawda chłopcy są dżentelmenami, a mięsem rzucali jedynie na potrzeby lekcji.

26 min
English Breakfast - Lekcja 2: Mistrzowie narzekania

Gdy jest za zimno albo za gorąco, gdy zupa jest zbyt słona, gdy stoimy w warszawskim korku albo kiedy wkurza nas sąsiad. Po polsku mamy cały wachlarz możliwości, a co na to język królów?

26 min
English Breakfast - Lekcja 1: Nadrabiamy szkolne braki

Na start - wyciągamy karteczki. Oczywiście żart. Na otwarcie sprawdzamy jakie braki językowe są u naszych prowadzących - Rasa i Mai. Czego w szkole ich nie nauczono?

25 min