cover
Invalid Date: 00:00-00:00
artwork
logo

newonce specials

newonce specials to wybór programów z naszego pasma dziennego. Ciekawi goście, ważne tematy. Były ON AIR, teraz ON DEMAND.

Epizody podcastu
newonce specials - Mój stary jest fanatykiem hip-hopu. Pezet

Stasiak i Pezet porozmawiali jak ojciec z ojcem. Nie twierdzą, że są ekspertami, ale na pewno są praktykami i w tym tonie przebiegła ta słodko-gorzka rozmowa.

58 min
newonce specials - Co gramy na imprezach queerowych? Muzyczna selekcja by Avtomat, Dominika Sitnicka & Veronicami

Co gramy na imprezach queerowych? Muzyczna selekcja by Avtomat, Dominika Sitnicka & Veronicami

1 godz. 55 min
newonce specials - “To jest taka akcja, żebyś dał piątaka”… no może ciut więcej. Sokół x DESA

O tym, że Sokół nie uważa się za kolekcjonera sztuki, a w drzwiach ma słabe zamki. Co by było, gdyby Wyspiański namalował obraz, na którym w tle na ścianie wisiałby obraz Matejki?

40 min
newonce specials - Czy Pharrell Williams to najbardziej wpływowy muzyk XXI wieku?

Już trzecią dekadę rozdaje karty w świecie popu i hip-hopu. Nauczył jak być „Happy” i stworzył brzmienie kokainowego rapu. Czy to najbardziej wszechstronny mainstreamowy artysta?

33 min
newonce specials - Bedoes i Żywiec Męskie Granie

Wielka tajemnica tegorocznej edycji Żywiec Męskie Granie ujawniona! Poznaliśmy już skład orkiestry, a do newonce wpadł niespodziewanie Bedoes!

27 min
newonce specials - Seksualność w wizerunku raperki

Gościniami Kariny Lachmirowicz były: raperka z mainstreamu - Dziarma, autorka odważnych tekstów w rapie oraz niszy - Sylvia Baudelaire, sex workerka i osoba transpłciowa.

32 min
newonce specials - Katarzyna Barlińska aka Pizgacz: dziewczyna, którą czytają miliony młodych Polaków

Zaczynała od publikowania na Wattpadzie, zebrała ogromną fanbazę, zaufała wydawnictwu, wydała I część "Start A Fire", a na jej spotkania przychodzą tysiące.

37 min
newonce specials - Slow fashion > fast fashion. SUS MARKT i Pokój Dzienny

W kontrze do chwilowych trendów i marek fast fashion - targi mody zrównoważonej. Dlaczego warto tam być i czy tak wygląda przyszłość mody?

33 min
newonce specials - 70-letni raperzy w akcji. Pete & Bas o sobie

Dwóch starszych panów opowiada cockneyem o tym, jak zostali UK drillowymi raperami, którzy są respektowani na londyńskiej scenie. Tak, to prawdziwa historia!

23 min
newonce specials - Czy Denzel Curry to obecnie najlepszy raper w grze?

Czy pod nieobecność Kendricka Lamara, Denzel Curry zasłużył na miano najlepszego MC na całym globie? Cyryl Rozwadowski i Lech Podhalicz, biorą pod lupę dokonania muzyka, by odpowiedzieć na to pytanie.

30 min
newonce specials - Nowa ambasadorka adidas Running – Maria Jeleniewska. Poznajcie ją.

Znacie ją jako tiktokerkę, ale Maria Jeleniewska od zawsze związana jest ze sportem. Influencerka właśnie została ambasadorką adidas Running i przygotowuje się do półmaratonu. Z tej okazji opowiedz...

9 min
newonce specials - Polacy - Ukraińcy: podobieństwa i różnice

Ani się spostrzegliśmy, a staliśmy się krajem multikulturowym. A skoro do Polski w kilka tygodni przyjechały ponad 2 miliony Ukraińców i Ukrainek, to czas bliżej zapoznać się z ich kulturą. Czym ła...

30 min
newonce specials - Wankz & Urb (Dinal): Nisza dla dziaderskiego boom bapu

„Nie ma miejsca na siedem naszych albumów. Jest miejsce na EP-kę, album… i może jeszcze jedną EP-kę”, zdradza enigmatycznie Wankz. Dinal zyskał status środowiskowej legendy w tym krótkim momencie h...

53 min
newonce specials - Polska w obliczu wielkiego wyzwania. Jak zbudować nowe społeczeństwo?

Polską granicę przekroczyło już ponad milion trzysta tysięcy uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Szacunki ekspertów mówią, że przed wojną uciec może pięć milionów osób, z czego aż trzy zostaną w nasz...

46 min
newonce specials - Cyfrowe wykluczenie Rosji – czy dojdzie do skutku?

Kolejny odcinek, w którym skupiamy się na technologicznym aspekcie wojny w Ukrainie. Wszystko pod wpływem dokumentu pochodzącego z kanału ZaTelecom na Telegramie. Dokumentu, który wywołał niemałą b...

46 min
Prowadzący
    newonce.radio - Wciśnij play

    newonce.radio

    Wciśnij play