cover
Najbliższy czwartek: 16:00-17:00
artwork
logo

The Fall

The Fall to program alternatywny, pozwalający odnaleźć się w tym, co dzieje się na scenie gitarowej. Sadcore i feel-good music, garaże i salony, największe nazwy i newcomerzy, przegląd prasy i blogosfery, koncertowe powiadomienia. Selekcja z przewagą nagrań datowanych maksymalnie na kilka tygodni wstecz; uzupełniona retrospektywą. Czyli: pełne spektrum najważniejszych premier plus tribute dla klasyków, którzy nie zawsze doczekali się w naszej strefie popkulturowej odpowiedniego docenienia. Na dziewięćdziesiąt minut pod znakiem indie sounds afternoon zaprasza Marek Fall, związany na co dzień z redakcją newonce.net.

Epizody podcastu
The Fall - Pieprz i wanilia: sludge metal z Oklahomy, australijska muzyka z windy, kosmische musik

Płyta tygodnia: Florist – „Florist”. Singiel tygodnia: Young Jesus – „Ocean”. Boso przez świat, ale to The Fall.

58 min
The Fall - + 10 do samopoczucia: Flaming Lips, Julia Jacklin & Turnstile

„You realize the sun doesn't go down/It's just an illusion caused by the world spinning round”. O tym jest ten epizod The Fall, podporządkowany „słonecznej nostalgii”.

56 min
The Fall - Nothing Great About Britain? Potrzymajcie piwo black midi

Wszystko już było? Niby tak, ale jednak ekstrawertyczny wodewil black midi, którzy pędzą pomiędzy post-punkiem, jazzem i rockiem progresywnym, to naprawdę daleki odlot.

59 min
The Fall - Artur Rojek: OFF Festival Special

W tym programie specjalnym Artur Rojek opowiedział o tym, dlaczego warto wyprowadzać publiczność i artystów ze strefy komfortu; co musi się zdarzyć, żeby koncert „dla beki” stał się klasykiem?

1 godz. 3 min
The Fall - What a fall! Wszystko, co musisz wiedzieć o koncertowej jesieni

Destroyer na fali Open’era, Courtney Barnett z nominacją do Grammy, Porridge Radio figurujący we wszystkich zestawieniach typu „Best of 2022 (So far)”.

1 godz. 29 min
The Fall - Bartees Strange to twój nowy idol / TV Priests rządzą w Londynie

Bartees Strange staje u progu „świata, o którym nie miał pojęcia”. TV Priests wychodzą z cienia Idles, a Dummy – z drugiego szeregu Sub Popu. The next big thing? Launder.

1 godz. 27 min
The Fall - Słoneczne Seattle/„Nowe Oasis”/„Appetite for Destruction” 2.0

Enumclaw przygotowują się do debiutu. Dekada albumu od Japandroids, którzy chcieli być jak Guns N' Roses. Trochę o najważniejszych singlach ostatnich dni i zapowiedziach koncertowych.

1 godz. 23 min
The Fall - Big Time! Angel Olsen w formie przed Warszawą; debiutantki roku z Horsegirl

Angel Olsen przyjedzie do Palladium w swoim peaku. Dwie studentki i licealistka z Horsegirl rozpędzają hype train i to ostatni moment, żeby wskoczyć na pokład.

1 godz. 25 min
The Fall - Skok w bok do lat 80/90: Sky Fereira, Porridge Radio, Cola, Weird Nightmare

Sky Fereira podgrzewa atmosferę przed premierą. Weterani – Spiral Stairs z Pavement i Built to Spil oraz newcomerzy – Horsegirl. „120 Minutes” z MTV, ale o połowę krócej.

57 min
The Fall - Wakacje z duchami: „nowa Lana Del Rey”, „nowe Radiohead”

American Horror Story? Kevin Morby eksploruje tradycję amerykańskiego Południa w Tennessee, a Ethel Cain z Florydy dopisuje do niej gotycki mrok.

1 godz. 25 min
The Fall - Instant classics: Warpaint i Arcade Fire przed koncertami w Polsce

To epizod w stylu „the best of”, ale złożony z samych premier.

1 godz. 25 min
The Fall - Za bezpieczny weekend, Władziu: chillera z Toro y Moi i Melody's Echo Chamber

Good vibes only. Chaz Bear gra psych-rock w Zatoce San Francisco, Melody Prochet gra ku pokrzepieniu serc pod Sztokholmem, a Dungen grają Tame Impalę zanim to było modne.

1 godz. 17 min
The Fall - Wielka Wielka Brytania: od The Stone Roses do albumu roku (?) od Fontaines D.C.

THE FALL - klasyki i instant klasyki od lat 80. oraz chillera utopia m.in. z Young Guv i Kurtem Vile.

1 godz. 25 min
The Fall - Hardkor Disko: hyperpop, punk & eksperymentalny rap z przyszłości

Euforyczny mixtape wysokich lotów. 100 gecs wróżą z kryształowej kuli; Sound of Ceres zapraszają do współpracy Marinę Abramović, a Otoboke Beaver grają najgłośniej w Kyoto.

1 godz. 16 min
The Fall - OK Boomer: psychodeliczne Tokio, Seattle albo inaczej, supergrupy

Marek Fall przedstawia nieoficjalny soundtrack do “Mid90s” - tyle że nie rapowy. Interpol, The Smile i Kikagaku Moyo - a to jeszcze nie wszystko. Trochę egzotyki, trochę back to the future.

1 godz. 25 min
Prowadzący