Temat, który nadal rozpala twórców algorytmów, ale ostatnio przestaje głównych zainteresowanych, czyli ludzi. O seksie i relacjach z perspektywy twardych danych. U Aleksandry Przegalińskiej goszczą Helena Chmielewska-Szlajfer i Olga Drenda wraz z tematem seksu i relacji z perspektywy twardych danych. A te - z jednej strony są nieugięte, a z drugiej - mogą pozbawić nas szczęśliwych relacji. TW: Żyjemy w zagrożeniu nadmiarem świadomości i dążymy do tagowania samych siebie, a nadmierne poleganie na danych i definicjach może skończyć się utratą kontroli nad własnym życiem emocjonalnym. Dziewczyny w ramach podzielonej na dwa bloki tematyczne rozmowy, starały się znaleźć odpowiedzi, a przynajmniej przyczyny zjawisk, które wpływają na nasze społeczeństwo. W jaki sposób zeszliśmy ze ścieżki Hook Up Culture na ścieżkę Bodypositive, które, jeśli wgryźć się w nią nieco głębiej - nie do końca jest taka positive? Kiedy selfcare i samoakceptacja zamieniła się w egocentryzm, który wpływa na istotę i postrzeganie seksu w codziennym życiu? Czy fakt, że w dzisiejszym świecie wszystko ma swoją nazwę i definicję wpływa na naszą obawę robienia czegoś niepoprawnie, a dalej, rezygnację z podejmowania prób? Partnerem podcastu jest Dell Technologies.
My znowu o AI, ale trzeba o tym rozmawiać, bo ten temat, choć gorący, jest wciąż w wielu aspektach nieodkryty.
„Y” Dzięgielewski, czyli iluzjonista i ekspert od social mediów w jednej osobie. Można łączyć czarowanie na scenie z czarowaniem na TikToku? Można – opowie o tym Aleksandrze Przegalińskiej.
Aleksandra Przegalińska wraz z Anastassią Lauterbach zagłębiły się w temat związany z przywództwem technologicznym. Partnerem podcastu jest Dell Technologies.
Jak duża jest big data i jak to wszystko działa? Aleksandra Przegalińska i Kajetan Mroczek z Dell Polska o terabajtach danych w Coś Osobliwego.
Aleksandra Przegalińska wraz z Dariuszem Piotrowskim-dyrektorem generalnym Dell Technologies w Polsce przegadają temat AI. Czym jest Edge Computing, jak ułatwia życie i jakie ma zastosowania?
W tym epizodzie Aleksandra Przegalińska porozmawia z Anną Gala-Kosil oraz Bartoszem Frąckowiakiem z Biennale Warszawa. Spojrzą na temat AI okiem krytyczno-artystyczny.
Czy haker zawsze jest zły? Maxim Balin wyjaśnia czym jest etyczne hakowanie, jak ludzie stają się hakerami i jak społeczność hakerska postrzega Anonymous.
Czy przed wybuchem wojny, technologia nie mogła nam posłużyć do przewidzenia jej? Jakich metod używa się do prognozowania wydarzeń?
O tym jak zapobiegać i przeciwdziałać zagrożeniom. Jakie kroki podejmować, gdy już do nich doszło? Jak lokalizować punkty wejście i wygrać w grę rozpoczętą przez hakerów?
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!