Wiemy, jaki mamy klimat. Czy AI może nam pomóc? Jarek Brodecki - aktywista klimatyczny i przyrodnik - zaczął interesować się programowaniem w wieku 12 lat, a pierwszego robota zbudował, żeby… spać dłużej i mieć więcej energii na pracę naukową. Opowiedział Aleksandrze Przegalińskiej o tym, jak uratować planetę we współpracy ze sztuczną inteligencją i... tworzyć własne narzędzia badawcze. Czy algorytmy przewidzą punkt krytyczny katastrofy klimatycznej? Partnerem podcastu jest Dell Technologies.
My znowu o AI, ale trzeba o tym rozmawiać, bo ten temat, choć gorący, jest wciąż w wielu aspektach nieodkryty.
„Y” Dzięgielewski, czyli iluzjonista i ekspert od social mediów w jednej osobie. Można łączyć czarowanie na scenie z czarowaniem na TikToku? Można – opowie o tym Aleksandrze Przegalińskiej.
Aleksandra Przegalińska wraz z Anastassią Lauterbach zagłębiły się w temat związany z przywództwem technologicznym. Partnerem podcastu jest Dell Technologies.
Jak duża jest big data i jak to wszystko działa? Aleksandra Przegalińska i Kajetan Mroczek z Dell Polska o terabajtach danych w Coś Osobliwego.
Aleksandra Przegalińska wraz z Dariuszem Piotrowskim-dyrektorem generalnym Dell Technologies w Polsce przegadają temat AI. Czym jest Edge Computing, jak ułatwia życie i jakie ma zastosowania?
W tym epizodzie Aleksandra Przegalińska porozmawia z Anną Gala-Kosil oraz Bartoszem Frąckowiakiem z Biennale Warszawa. Spojrzą na temat AI okiem krytyczno-artystyczny.
Czy haker zawsze jest zły? Maxim Balin wyjaśnia czym jest etyczne hakowanie, jak ludzie stają się hakerami i jak społeczność hakerska postrzega Anonymous.
U Aleksandry Przegalińskiej goszczą Helena Chmielewska-Szlajfer i Olga Drenda wraz z tematem seksu i relacji z perspektywy twardych danych.
Czy przed wybuchem wojny, technologia nie mogła nam posłużyć do przewidzenia jej? Jakich metod używa się do prognozowania wydarzeń?
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!