Asia Podgórska i Asia Gutral w rozmowie o wartościowych treściach i metodach terapeutycznych omówionych w filmie „Stutz”. O narracji własnej i nastawieniu do świata. O odpuszczaniu, indywidualizacji wszystkiego, co nam się przytrafia i porównywaniu się do innych. O odporności psychicznej, krytycznym myśleniu i akceptacji cierpienia. A także o praktykowaniu wdzięczności, adresowaniu swoich emocji i stawianiu granic. Noworoczne rozkminki w towarzystwie super muzy i comiesięcznej dawki polecajek, tym razem od dwóch Aś. Sponsorem Całkiem fajnej audycji by Podgórska Ogólnie jest marka Health Labs Care.
Jak wdrożyć ją w życie, jak obchodzić się z naszymi myślami i dlaczego kurs MBSR powinien być nauczany w szkole?
Wiemy, że fizyka to był najgorszy przedmiot w szkole. Ale ten odcinek pomoże wam choć trochę ją zrozumieć.
Śpiąc spędzamy 30% naszego życia. Jak spać, żeby się wyspać i dlaczego warto robić to dobrze?
Jak zadbać o swój nastrój w okresie jesienno-zimowym? Jak radzić sobie z depresją sezonową, brakiem energii i spadkami mocy?
Jak często ludzie w Polsce chorują na schizofrenię? Dlaczego nazywana jest demencją młodych i jak wpływa na układ nerwowy?
Czym są posty przerywane i ten najpopularniejszy z nich – 16:8? Jakie diety zostały uznane za najzdrowsze? Co się dzieje w naszym mózgu, kiedy jesteśmy głodni?
Jak rozpoznać ADHD u dorosłych? Czy różni się ono u kobiet i mężczyzn? Tego dowiecie się z najnowszego odcinka podcastu Asi Podgórskiej, zapraszamy!
Mieć anoreksję to nie znaczy nie jeść. Czy nadopiekuńczość rodziców może doprowadzić nas do kłopotów z odżywianiem?
O pomocy osobom uzależnionym, o terapiach i tym jakie ma to poparcie w badaniach naukowych Asia Podgórska porozmawiała z dr Andrzejem Silczukiem, wykładowca uniwersyteckim i psychiatrom.
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!