Dziś
sobota

Bolesne Poranki

Gość: Mikołaj Lizut

PODCAST: Niegdyś w relacji szef – pracownicy, dziś gość – prowadzący. Mikołaj Lizut - przed laty szef Piotrka i Bartka, dziś ceniony dokumentalista i dziennikarz polityczny odwiedził Bolesny Poranek, by opowiedzieć o efektach swojej czteroletniej pracy filmowca. Jego film "Już tu nie wrócę" to dokument opowiadający o losach czterech nastolatek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, które obserwował przez blisko cztery lata. Dlaczego okres tzw. "cielęcej głupoty" jest dla niego tak fascynujący? Czy da się zachować naturalność wchodząc z kamerą w intymne rozmowy jego bohaterek i czy pewne sytuacje w dokumencie trzeba inspirować? I zupełnie bez związku z filmem - dlaczego nadal kocha radio?

Tygodnik

PODCAST:

Walkie-Talkie

Gość: Matusz Rakowicz

PODCAST: "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" to prawdopodobnie czarny koń jesiennego boxoffice-u. Film, który komerycjny sukces połączy z tym artsystycznym. Jego trimfalny pochód przez festiwale, w tym wrocławskie Nowe Horyzonty, własnie znajduje finał w szerokiej dystrybucji. Ile procent rzeczywistego Najmrodzkiego znajduje się w fabularnym Najmro? Co symbolizuje "Klątwa Doliny Węży" i jak Dawid Ogrodnik pomieścił wszystkie duchy Najmro w jednym ciele? Michał Walkiewicz rozmawia z reżyserem i współscenarzystą filmu, Matuszem Rakowiczem.

Dokumentnie

Gość: Maciej Stanik

PODCAST: Do dziś nie wie, dlaczego nie potrafiąc robić zdjęc, został zatrudniony w gazecie jako fotograf. Maciej Stanik, zwycięzca prestiżowego konkursu "Fotoreporter Roku 2020" w ciągu kilku lat zmienił swoje zawodowe życie i aktualnie jest prawdopdobnie jednym z czołowych polskich fotoreportażystów. W 2019 roku, trochę przypadkiem rozpoczął swoją podróż po miejscach konfliktu: Wenezuela, Syria, Górski Karabach, wreszcie Afganistan. W Syrii trafił do obozu, w którym mieszkały żony bojowników Państw Islamskiego, w Kabulu portertował uzależnionych od heroiny i utknął tam na kilka miesięcy z powodu pandemii. Jak patrzy na wydarzenia w Afganistanie? Czy trzy lata intesynwej pracy nie zmieniły jego myślenia o roli fotografii?

Sajko Radio

Gość: Gverilla

PODCAST: Wszystko zaczynało się od grunge'u i indie rocka, a skończyło na rapie, R'n'B i popie. To nie filmowa historia, tylko prawdziwa opowieść o Mateuszu Kochańcu, szerzej znanym jako Gverilla. Twierdzi, że tęski za czasami, kiedy nagrywał kawałki na komputerze i wrzucał do sieci bez skrępowania. Jaka jest cena zajmowania się muzyką na poważnie? Jak to jest grać na Open'erze bez solowego materiału? Gverilla zaprasza do swojego muzycznego świata.

La Polemica

Gość: Janusz Walczuk

PODCAST: „Ludzie lubią wyprawiać pogrzeb po takich porażkach jak z Bayernem, ale ja bym spokojnie czekał na to, co się wydarzy. Najlepsze ekipy tworzyły się w nieoczywiste sposoby, a akurat Barcelona ma mieszankę ciekawych piłkarzy: bardzo utalentowanej młodzieży, piłkarzy, którzy mają coś do udowodnienia jak Coutinho czy Dembele i naprawdę klasowych graczy jak Frenkie de Jong, Ronald Araujo czy Memphis Depay” – uważa wieloletni kibic Barcelony, Janusz Walczuk. Z raperem porozmawialiśmy, dlaczego Barcelona nie należy już do najlepszych klubów świata, gdzie jest jej miejsce w europejskiej hierarchii, skąd taka przepaść z Bayernem i kto może prędko zostać nowym idolem Camp Nou. Sady Żoliborskie są bardzo przejęte tym, co dzieje się w katalońskim klubie.

Perlage Love-Music

PREMIERA: Perlage Love-Music. Na autorską playlistę zaprasza Piotr Kędzierski.

Jutro
niedziela

Zu x Za

PREMIERA Obie Zuzy zaliczyły transfer sprzed konsolety za radiowy mikrofon. Zuza Ok sprzed tej djskiej, Zuza Zet sprzed realizacyjnej. I choć różni je staż obecności radiowej, to więcej zdecydowanie łączy, co udowadniają w tym muzycznym podcaście. Dziewczyny fundują chillowy przelot przez muzyczne premiery, odkrycia i wspomnienia, a wszystko w subtelnym fonograficznym klimacie idealnym na niedzielne poranki (ON AIR) lub dowolnie wybrany moment (ON DEMAND).

.TXT

Gość: Ula Ryciak & Igor Brejdygant

PODCAST: 14-15: Ekspansywna zmysłowość Kaliny Jędrusik nie przystawała do czasów w których żyła. Ale czy przystawałby do tych dzisjeszych? Ula Ryciak, autorka "Niemoralnej. Kaliny" opowiada Maxowi Cegielskiemu o tym, dlaczego woli boginie od migotliwych herosek i czy udało się jej przebić przez grę i fantazję w życiorysie Jędrusik? Co jest tak niezwykłego w tej nieżyjącej od 30 lat aktorce, że regularnie powraca w świadomości kolejnych pokoleń? 15-16: Akcja "Wiatru" Igora Brejdyganta jest jak halny, ma swoje zrywy i momenty spokojniejsze. Kryminał rozgrywający się w Tatrach i na Podhalu to nowa powieść autora książek i scenariuszy, którego projekty należą do najczęściej ekranizowanych w Polsce. Jak odnaleźć prawdę u Górali? Czy główny bohater "Wiatru", Wawrzyniec (imię również nie jest przypadkowe), to sam autor i jaką rolę pełnią w powieści Zakopane i sztuka? Max Cegielski zaprasza na .TXT z wątkami filmowo-serialowymi, czyli drugą ważną relacją zawodową Igora Brejdyganta

Rap Kalendarium

PREMIERA: Na kartkę z hip-hopowego kalendarza zaprasza Mike Kicks.

The Fall

Gość: Tomasz Smokowski

PODCAST: "Mogłoby się wydawać, że wszystko już zostało wymyślone. I wtedy pojawia się nowe Low" mówi współtwórca Kanału Sportowego, który nie tylko komentuje „FIFĘ 22”, ale też nie śpi, bo sprawdza premiery płytowe. Tym razem więc w „The Fall” jego alternatywna historia osobista; bez słowa o piłce nożnej. No, może poza Saint Etienne.

20.09
poniedziałek

Bolesne Poranki

Jedną z nieodzownych części Bolesnego Poranka są wywiady. Ten podcast oferuje przegląd najciekawszych wywiadów jakie przeprowadziła w porannych audycjach newonce.radio ekipa aktualnie złożona z: Piotra Kędzierskiego, Rasa, Mai Strzelczyk, Bartka Czarkowskiego oraz Krzy Krzysztofa. W historycznych podcastach usłyszycie również Jana-Rapowanie, Agnieszkę Woźniak-Starak i Young Leosię.

Drugie Śniadanie

Po każdym Bolesnym Poranku przychodzi czas zmierzenia się z rzeczywistością - najlepiej robić to z newonce.radio. Przez cały dzień towarzyszmy Wam z aktualnymi tematami, najlepszym rapem i jego okolicami oraz osobowściami anteny, które wiedzą na czym polega cały ten newonce! Zapraszają: Tycjana i Sworo.

Dawno Temu w Telewizji

BLAST FROM THE PAST: Dawno temu w telewizji, a teraz w radiu. Legendy srebrnego ekranu opowiedzą o kulisach pracy przy pierwszych polskich reality shows, dawnych serialach i teleturniejach. Zaprasza Kamil Bałuk.

Sam Środek Dnia

Po każdym Bolesnym Poranku przychodzi czas zmierzenia się z rzeczywistością - najlepiej robić to z newonce.radio. Przez cały dzień towarzyszmy Wam z aktualnymi tematami, najlepszym rapem i jego okolicami oraz osobowściami anteny, które wiedzą na czym polega cały ten newonce! Zapraszają: ZuzaOk i Kamil Szufladowicz.

UCHO

Przesłuchałeś tylko raz, to nie słuchałeś wcale. Tutaj nie ma miejsca na takie sytuacje. Kamil Szufladowicz i redakcja newonce.net w samym środku dnia odpalają roundtable poświęcony albumom tygodnia. UCHO – to idzie dla wszystkich ON AIR w newonce.radio & LIVE na YouTube. Każdy poniedziałek, 15:15.

Kick Off

Liga angielska omówiona przez najlepszych speców! Przemek Rudzki i Michał Gutka wspólnie z gośćmi komentują wydarzenia najbardziej wymagającej ligi piłkarskiej na świecie, czyli Premier League. Każda z 38 kolejek doczeka się tu swojego osobnego podcastu.

Ekstraklasa Small Talk

Można nie oglądać polskiej ligi, ale warto mieć o niej pojęcie. Bo gdy w windzie trafisz na kogoś z Mielca, wyjdziesz na fajkę z kimś z Płocka i okaże się, że twój partner biznesowy pochodzi z Bielska-Białej futbol może wam dać pierwszą nić porozumienia. Michał Trela co tydzień ogląda za was ekstraklasę i filtruje wszystko, co powinniście o niej wiedzieć, żeby poradzić sobie w ligowym small talku.

Od Punk Rocka Do Bartóka

Kiedy idzie ulicą, słyszy: „o, kucharz!”. A wcale nie jest kucharzem. Robert Makłowicz zajmuje się kulinariami, ale rozumie je li tylko jako klucz otwierający skarbczyki z lokalnymi kulturami. Teraz z wielką nieśmiałością zaprasza do swojego skarbczyka muzycznego. Czego słucha Robert Makłowicz i dlaczego warto o tym posłuchać? Nie zaczyna od punk rocka, ale na pewno dojdzie do Bartóka. Zapraszamy ON AIR w każdą niedzielę o 12:00, a tutaj zawsze ON DEMAND. 

Alfabet Spolsky

Skoro znamy jej Dekalog, to musimy też wiedzieć, jak odczytuje alfabet. Mery Spolsky, która wyróżnia się na polskiej scenie zarówno stylem, jak i twórczością, w bardzo autorski sposób potraktuje wszystkie litery alfabetu.

Nevermind

BLAST FROM THE PAST: NEVERMIND to ciut przewrotny tytuł dla audycji o muzyce, która na zawsze jest dla nas ważna. Symbolicznie, od 1989 aż do dziś. Bez podziału na gatunki, rok po roku, Czarkowski i Sobczyński przechodzą przez katalog albumów, których wstyd nie znać!

Sajko Radio

Sajko, grupa na Facebooku, która lubuje się w krajowym rapowym podziemiu. To jego przedstawiciele będą częstymi gośćmi audycji, prezentując na żywo swoje możliwości i robiąc ścieżkę pod inną audycję w tygodniu…