Dziś
czwartek

Bolesne Poranki

Równość. Oto temat kolejnego Bolesnego Poranka & Co, czyli naszej porannej audycji realizowanej wspólnie z marką Levi's. Zapraszają: Young Leosia, Piotr Kędzierski i Ras.

Drugie Śniadanie

Po każdym Bolesnym Poranku przychodzi czas zmierzenia się z rzeczywistością - najlepiej robić to z newonce.radio. Przez cały dzień towarzyszmy Wam z aktualnymi tematami, najlepszym rapem i jego okolicami oraz osobowściami anteny, które wiedzą na czym polega cały ten newonce! Zapraszają: Tycjana i Sworo.

Mateusz Gessler Serwuje

Gość: Baranovski

Za projektem BARANOVSKI stoi 29-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Zaledwie półtora roku po debiucie miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Mateusz Gessler porozmawia z artystą, który jak żaden inny w ciągu ostatnich lat, nie dostarczał przeboju za przebojem.

Nevermind

Gość: Rok 1993 cz. 2

1993 cz. 2. Czy nadal muzyka jest w tak dobrej formie jak w dwóch poprzednich latach?

Sam Środek Dnia

Przez cały dzień towarzyszmy Wam z aktualnymi tematami, najlepszym rapem i jego okolicami oraz osobowościami anteny, które wiedzą na czym polega cały ten newonce! Zapraszają: ZuzaOk i Kamil Szufladowicz.

Futbol i cała reszta

Gość: Mateusz Gessler

Mateusz Gessler tym razem w roli gościa. I to skupionego na piłce nożnej!

The Fall

The Fall to dzikość serca, post-punk i ścieżka dźwiękowa przesilenia jesiennego. Na sześćdziesiąt minut programu alternatywnego pod znakiem indie sounds afternoon zaprasza Marek Fall, związany na co dzień z redakcją newonce.net.

Jazz Fajny Jest

Żeby grać muzykę nie trzeba być poważnym. Trzeba być autentycznym. Wojtek Mazolewski zaprasza do siebie, czyli w świat muzyki, jakiej na naszej antenie nie było wystarczająco dużo. A przecież jazz fajny jest. W każdy czwartek o 19:00 ON AIR, a tutaj zawsze - ON DEMAND.

Tygodnik

Wszystko bez czego nie ma człowieka. Koncerty, spektakle, wystawy, książki, seriale, płyty i wydarzenia artystyczne. Informacja i komentarz. Nie wiesz jak zainwestować wolny czas? Agnieszka Szydłowska podpowiada.

Sexmisja

Gość: Kasia Mikołowicz

Co to jest przemoc? Bo to nie tylko siniak. W kolejnej Sexmisji Sworo i Basia Baran z SEXEDpl porozmawiają o molestowaniu i przemocy psychicznej. Jak reagować, gdy ktoś przekracza nasze granice? O własnych doświadczeniach opowie Kasia Mikołowicz. Zapraszamy do rozmowy także słuchaczy - tel. 608 000 009

Skateheads

Nawet jeśli nigdy nie jeździłeś na desce, po tej audycji zapragniesz zetrzeć łożyska w proch. Łajzol i Suwak powiązani z warszawską ekipą JWP od czasów kiedy Smolna oznaczała najlepszy warszawski skateshop a nie najlepszy polski klub, zabiorą Cię do świata pełnego tricków, najlepszego rapu, grafitti i sporej dawki absurdu. Każdy czwartek od 18:00 do 20:00. Daj się powieźć!prowadzi Suwak i Łajzol

Za Daleki Odlot

Gość: PAL SECAM

Gośćmi Filipa Kalinowskiego będzie duet PAL SECAM czyli Teielte i Waha. Porozmawiają o nowym albumie, "dziwnych" bitach, przyziemnych tekstach i jeżdżeniu na uberze.

Jutro
piątek

Bolesne Poranki

W tej audycji pewne są tylko dwie rzeczy - prowadzący - Piotr Kędzierski, Ras i Jan-rapowanie, Young Leosia, Bartek Czarkowski i Krzy Krzysztof oraz godziny nadawania - od poniedziałku do piątku między 7 a 10. Resztę układa codzienność. Bolesna codzienność.

Drugie Śniadanie

Po każdym Bolesnym Poranku przychodzi czas zmierzenia się z rzeczywistością - najlepiej robić to z newonce.radio. Przez cały dzień towarzyszmy Wam z aktualnymi tematami, najlepszym rapem i jego okolicami oraz osobowściami anteny, które wiedzą na czym polega cały ten newonce! Zapraszają: Tycjana i Sworo.

newonce.radio specials

Gość: Mikołaj Ziółkowski

newonce.radio specials to wybór programów z naszego pasma dziennego. Ciekawi goście, ważne tematy. Były ON AIR, teraz ON DEMAND.

Tkanka Miejska

Gość: Bogna Świątkowska

Kto będzie miał wpływ na to, jak będą wyglądały miejskie społeczności za trzy dekady (jeśli dożyjemy), kto buduje tkankę miejską i jak połączyć miasto z naturą? Marta Kowalska, szefowa portalu elle.pl, w podróży przez przeszłość, przyszłość i teraźniejszość wielkich aglomeracji.

Czas na Pyszne

Gość: Karolina Owczarz

Najpyszniejsza audycja w paśmie newonce.radio, a do tego jeszcze prowadzona ze smakiem. Piotr Kędzierski jedzie do Łodzi i przepytuje Karolinę Owczarz, skąd najlepiej zamawiać jedzenie, używając aplikacji Pyszne.pl #JemuSiebie

Sam Środek Dnia

Przez cały dzień towarzyszmy Wam z aktualnymi tematami, najlepszym rapem i jego okolicami oraz osobowościami anteny, które wiedzą na czym polega cały ten newonce! Zapraszają: ZuzaOk i Kamil Szufladowicz.

NFL po godzinach

Najpopularniejsza liga w USA. W „NFL po godzinach” Michał Gutka i jego goście omawiają najważniejsze wydarzenia ze świata futbolu amerykańskiego. Godzina dyskusji, komentarzy i ocen tego, co najciekawsze w NFL.

Pod Obręczą

Nie dostali kosza, ale znają się na koszykówce. Mike Kicks i Bart Strowski o NBA i popkulturze wokół najlepszej ligi świata. Odbijają piłkę na każdy temat.  

Lista Przebojów

#86 Szufla wraca na Listę. Czy Bedoes & Lanek zadebiutują na pierwszym miejscu?

Pełnia

.

28.11
sobota

Sakuracja

Podcast: Kibelki, bidety, chleby i wiele innych, czyli przegląd najdziwniejszych (dla nas) wynalazków i przedmiotów, które dla Japończyków są totalnie powszechnie. Agnieszka Szalaj, japonistka z Manga Cafe Warszawa i Barbara Welento zapraszają do Japonii od... drugiej strony. Premiera programu co drugą środę o 13.

Rotacja czyli OPEN.FM w newonce.radio

Dwie godziny muzyki przygotowanej przez dziennikarzy OPEN.FM

Tygodnik

Podcast: "Inni Ludzie" online w TR Warszawa; "dziewczyny do reportaży!" nawołuje Agata Grzybowska, a Agnieszka Szydłowska zachęca do wzięcia udziału w akcji Książki na Telefon. Premiera programu w każdy czwartek o 20:00. Partnerem audycji jest Samsung

Coś Osobliwego

Podcast: W 2019 roku ceny danych były wyższe niż ceny ropy. Dlaczego nasza prywatność w internecie jest zagrożona? Maciej Kawecki wyjaśnia (nie)przydatność deep fake’ów, mechanizmy dezinformacji używane w celach politycznych i zjawisko upodobnienia się ludzi do snapchatowych filtrów. Partnerem audycji jest Microsoft. Premiera programu w każdą środę o 12:00

Drugie Śniadanie

Podcast: Są dziennikarze, którzy relacjonują najważniejsze wydarzenia z własnej kanapy, ale jest też Maciek Piasecki z OKO.press. Człowiek, który w czasie protestów w Mińsku, czy też wydarzeń związanych ze Strajkiem Kobiet był w samym ich centrum. Jak wyglądał zwykły dzień jego pracy i czy bycie popychanym, bitym i zatrzymywanym przez policję to codzienność reportera?

Walkie-Talkie

Podcast: Czy Władysław Reymont został należycie doceniony przez polską kinematografię? Dlaczego autor Walkie-Talkie nie widział jeszcze "Gambitu Królowej"? Czy dzięki długoletnim kontraktom z Netflixem, można znaleźć swoją bezpieczną przystań i wolność artystyczną? Justyna Sobolewska i Michał Walkiewicz w rozmowie na temat filmowo-serialowych nowości, a w drugiej części podcastu aktorka Aleksandra Hamkało omawia aktualną sytuację filmowców, przygląda się najnowszym produkcjom i ucieka w dzikie filmowe klimaty z różnych stron świata. Premiera audycji co drugi wtorek o 12:00

Święty Bass

Podcast: Od poważnych tematów związanych z obecną sytuacją w kulturze do bassowych wygrzewek didżeja śmiechawy, a na koniec kozacki set od Phunk’illa. Premiera programu co drugi wtorek o 22:00

Pełnia

PEŁNIA #3 to miks ostatnich odkryć klubowych, które na 100% sprawdziłyby się na parkiecie: Gaston Zani, Prospa, Dahu, Mathias Kaden, Kevin de Vries, Mathew Dekay, Innellea i inni. Głęboko, klimatycznie, miejscami przebojowo i zadziornie. Premiera programu co drugi piątek o 20:00

29.11
niedziela

Mam Sprawę

Podcast: W Libanie wiele osób nie ma żadnej perspektywy pracy, w niektórych krajach Afryki dalej brakuje dostępu do bieżącej wody, a syryjska młodzież marzy o podstawowej edukacji. O cichych dramatach, niewidzialnych w mediach, opowiedziała Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej." Premiera programu w co drugi poniedziałek o 12:00

Nevermind

Podcast: 1993 czyli początek końca muzyki grunge. Redaktorzy Sobczyński i Czarkowski w kolejnej opowieści o najważniejszych płytach w historii lat 1989-2020

Od Punk Rocka Do Bartóka

Kiedy idzie ulicą, słyszy: „o, kucharz!”. A wcale nie jest kucharzem. Robert Makłowicz zajmuje się kulinariami, ale rozumie je li tylko jako klucz otwierający skarbczyki z lokalnymi kulturami. Teraz z wielką nieśmiałością zaprasza do swojego skarbczyka muzycznego. Czego słucha Robert Makłowicz i dlaczego warto o tym posłuchać? Nie zaczyna od punk rocka, ale na pewno dojdzie do Bartóka. Zapraszamy ON AIR w każdą niedzielę o 12:00

PoWarszawsku

Łukasz Ostoja-Kasprzycki i Bilon w przedwojennej Warszawie. Sprawdzą jak wygladała rozrywka w tamtym okresie, czyli co się jadło, co piło i co ... no właśnie, sami wiecie.

Z Bani

Podcast: Pierwsza cześć rozmowy ze Szczepanem Twardochem. O sportach walk. Premiera audycji w każdy wtorek o 16:00

.TXT

Podcast: Druga część wywiadu ze Szczepanem Twardochem. Rozmowa o literaturze, "Pokorze" i śląskości, czyli specyficznym przeżywaniu Śląska i jego parareligijności. Ile z Twardocha jest w Pokorze? I jako to wreszcie jest z animozjami między Górnym Śląskiem a Warszawą? Premiera audycji w każdą środę o godzinie 20:00.

Rap Kalendarium

Mike Kicks i kartka z rapowego kalendarza

Kolekcje

Gość: Tymek i Rafał Bryndal

Lech Podhalicz rozmawia ulubionych płytach trzymanych w domach oraz zaprasza na spotkania z muzykami, którzy dzięki swojej twórczości stają się częścią tytułowych kolekcji. Tu upolujesz rozmowy z wierchuszką polskiej alternatywy.

The Very Polish Radio

Gość: Bert (Holiday 80)

The Very Polish Radio to radiowe rozwinięcie jednego z najważniejszych zjawisk w polskiej muzyce elektronicznej ostatniej dekady - wytwórni The Very Polish Cut-Outs. Twórczość, inspiracje, nowe pomysły i plany - wszystko to znajduje wreszcie swoje należne miejsce w eterze.

Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski

Podcast: Reżyser z włosko brzmiącym nazwiskiem o tym, czy wstydzi się Kościoła i jak reaguje na plotki o byciu romansiarzem. Woli metro od Netfliksa i potrafi śmiać się ze swojego wizerunku. Na rozmowę z legendą polskiego kina zapraszają Kuba Wojewódzki & Piotr Kędzierski. Premiera programu w każdy poniedziałek o 20:00. Partnerem podcastu jest Porsche.

30.11
poniedziałek

Bolesne Poranki

Gość: Michał Misiński

Gościem Bolesnych Poranków będzie Michał Misiński, dyrektor artystyczny i reżyser Second Unitu jednej z najnowszych produkcji Netflixa - serialu "The Liberator".

Drugie Śniadanie

Po każdym Bolesnym Poranku przychodzi czas zmierzenia się z rzeczywistością - najlepiej robić to z newonce.radio. Przez cały dzień towarzyszmy Wam z aktualnymi tematami, najlepszym rapem i jego okolicami oraz osobowściami anteny, które wiedzą na czym polega cały ten newonce! Zapraszają: Tycjana i Sworo.

Dawno Temu w Telewizji

Gość: Mateusz Damięcki i Grzegorz Ruda

"WOW" i "Tajemnica Sagali". Kto pod koniec lat 90-tych i początku dwutysięcznych spędzał ferie w domu, już wie o czym Kamil Bałuk porozmawia w kolejnym Dawno Temu w Telewizji. Gośćmi audycji będą Mateusz Damięcki i Grzegorz Ruda - gwiazdy tych młodzieżowych (?) seriali.

Gabinet Cieni

Chloe Martini, producentka i kompozytorka oddaje czas tym wszystkim, którzy znikają za plecami gwiazd. Od autorów tekstów, przez producentów po pracowników wytwórni muzycznych. Dodatkowo przypomni historię przebojów, napisanych z myślą o innych artystach.

Sam Środek Dnia

Przez cały dzień towarzyszmy Wam z aktualnymi tematami, najlepszym rapem i jego okolicami oraz osobowściami anteny, które wiedzą na czym polega cały ten newonce! Zapraszają: ZuzaOk i Kamil Szufladowicz.

Kick Off

Liga angielska omówiona przez najlepszych speców! Przemek Rudzki i Michał Gutka wspólnie z gośćmi komentują wydarzenia najbardziej wymagającej ligi piłkarskiej na świecie, czyli Premier League. Każda z 38 kolejek doczeka się tu swojego osobnego podcastu.

Jedźmy Gdzieś

W tym wypadku słowo “prowadzący” jest jak najbardziej na miejscu. Kierowca rajdowy Kuba Przygoński i motoryzacyjny entuzjasta Hubert Jaskólski przewiozą Was po świecie dwóch, czterech, sześciu a może nawet i więcej kółek. Od wizyt na rajdach przez nowinki technologiczne po opisy klasycznych modeli - nikt nie zrobi tego lepiej niż oni!

Alfabet Spolsky

Gość: Batushka

Skoro znamy jej Dekalog, to musimy też wiedzieć, jak odczytuje alfabet. Mery Spolsky, która wyróżnia się na polskiej scenie zarówno stylem, jak i twórczością, w bardzo autorski sposób potraktuje wszystkie litery alfabetu.

Ufo

Gość: god.wifi

Tym razem Kacha w pojedynkę, ale za to z gościem - god.wifi

Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski

Gość: Małgorzat Kożuchowska

Wojewódzki i Kędzierski rozmawiają z gośćmi. Tak po prostu. Zupełnie inni Kuba i Piotrek niż ci, do których zdążyliście się przyzwyczaić. W trzecim sezonie przy mikrofonie usiedli: Dawid Podsiadło, Adam Nergal Darski i Robert Makłowicz

Sajko Radio

Gość: Tony Yoru

Sajko, grupa na Facebooku, która lubuje się w krajowym rapowym podziemiu. To jego przedstawiciele będą częstymi gośćmi audycji, prezentując na żywo swoje możliwości i robiąc ścieżkę pod inną audycję w tygodniu…

01.12
wtorek

Dokumentnie

Gość: Monika Szewczyk-Wittek, Katarzyną Sagatowska, Bart Staszewski

FIlip Skrońc - fotograf, filmowiec, pisarz i reportażysta. Siłą rzeczy, jego autorski podcast dotknie każdej z tych dziedzin. Gośćmi najbliższego programu będą kuratorki: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska oraz dziennikarz i aktywista LGBT Bart Staszewski, a tematem rozmów m.in. aktualna sytuacja fotografów i reportażystów dokumentujących wydarzenia na ulicach polskich miast.

Sam Środek Dnia

Przez cały dzień towarzyszmy Wam z aktualnymi tematami, najlepszym rapem i jego okolicami oraz osobowościami anteny, które wiedzą na czym polega cały ten newonce! Zapraszają: ZuzaOk i Kamil Szufladowicz.

3 Sety z Wroną

Gość: Bartosz Bednorz

Mistrz świata w siatkówce, brązowy medalista Ligi Narodów i multimedalista mistrzostw Polski - Andrzej Wrona - zaprasza na 3 sety. Razem z Pawłem Pyziakiem robią przelot po najważniejszych zdarzeniach kolejki PlusLigi, rozmawiają z ludźmi świata siatkówki, a także dzielą się siatkarskimi anegdotami. W każdy wtorek o 17:00 ON AIR, a tutaj zawsze ON DEMAND.

Audiencja

Gość: Bartek Walczuk / Osom © Studios

Udaj się na Audiencję do Steeza! Jedna z najważniejszych postaci polskiego hip hopu w każdą środę wieczorem dzieli się swoimi inspiracjami i przedstawia kulisy najistotniejszych produkcji polskiej rap sceny. Posłuchaj muzyki i artystów, którzy wpływają na twórczość Pro8l3mu! Sprawdź, zanim świat skończy się!

Godzina Czasu

Gość: Mariusz Wilczyński

Mariusz Wilczyński to jeden z najwybitniejszych twórców polskiej animacji. Na początku przyszłego roku premierę będzie miał jego najnowszy film - przyjęty entuzjastycznie na festiwalu w Berlinie i Nowych Horyzontach - "Zabij to i wyjedź z tego miasta". Dorota Masłowska i Agnieszka Szydłowska. Dwie wyraziste prowadzące i gość - z pierwszych stron gazet lub najgłębszych głębin internetu. Naciągają język polski i twórczo podchodzą do spotkań.

Jezioro, Łabędzie

Gość: Bartek Pazura

Już sam tytuł audycji wskazuje na nieszablonowego zawodnika. I tak jest, gwarantujemy! Macio Moretti, jedna z najbardziej zapracowanych i najpozytywniejszych osób w polskiej muzyce, laureat Paszportu Polityki, twórca pewnie kilkudziesięciu zespołów, w tym Mitch & Mitch, z którymi kilka lat temu odkurzył debiut Zbigniewa Wodeckiego i dał jeden z najpiękniejszych koncertów w historii Open’era. Macio pogra, pogada, a przede wszystkim ściągnie do studia wielu muzyków, którzy zamienią naszą piwnicę w salkę koncertową.

Club Menu

Już dawno ustalono, że wtorek jest małą sobotą. newonce.radio wychodzi na przeciw oczekiwaniom, tych, którzy wyznają powyższą zasadę, dlatego od 22:00 na antenie traficie na Niko P i jego najlpeszą selekcje trap, grime, bassline i dubstep.

Bolesne Poranki

W tej audycji pewne są tylko dwie rzeczy - prowadzący - Piotr Kędzierski, Ras i Jan-rapowanie, Young Leosia, Bartek Czarkowski i Krzy Krzysztof oraz godziny nadawania - od poniedziałku do piątku między 7 a 10. Resztę układa codzienność. Bolesna codzienność.

Sam Środek Dnia

Po każdym Bolesnym Poranku przychodzi czas zmierzenia się z rzeczywistością - najlepiej robić to z newonce.radio. Przez cały dzień towarzyszmy Wam z aktualnymi tematami, najlepszym rapem i jego okolicami oraz osobowściami anteny, które wiedzą na czym polega cały ten newonce! Zapraszają: ZuzaOk i Kamil Szufladowicz.

02.12
środa

Bolesne Poranki

Gość: Przemek Rudzki

We wtorek, 24 listopada wystartowała aplikacja newonce.sport. O jej wszystkich zaletach - omówmy się, wad nie ma - w środowym Poranku opowie Przemek Rudzki.

Drugie Śniadanie

Gość: Magdalena Linke-Koszek & Karolina Cwalina

Her Impact to nagradzana aplikacja dla kobiet, o której Tycjanie opowiedzą jej fundatorki - Magdalena Linke-Koszek & Karolina Cwalina.

Coś Osobliwego

Gość: Dariusz Jemielniak

Dariusz Jemielniak razem z Aleksandrą Przegalińską omówią przyszłe scenariusze rozwoju cyfrowej współpracy między twórcami. Czy technologiczna współprac będzie skutkować wynalazkami ułatwiającymi życie. Dodatkowo opowiedzą o ruchach open source i peer-to-peer.

Zgryzoty Malcolma

Gość: Mich Paian & Stomil

Kredyty chwilówki. Znacie temat? W wersji Malcolma z pewnością jeszcze nie. Opowiedzą o tym podobno wybitni specjaliści w temacie: Mich Paian & Stomil

Funkowa Środa Suwaka

Funk to rytm! Melodia, harmonia i tekst też są ważne, ale bez rytmu ten gatunek nie istnieje. Tak samo jak środy w newonce.radio nie istnieją bez autorskiej audycji Jakuba Suwaka Suwińskiego, który co tydzień, przez dwie godziny, przechodzi od klasycznych funkowych utworów do najbardziej aktualnych pozycji tego gatunku. Gwarantujemy, że żaden popołudniowy program radiowy nie ma takiej temperatury jak Funkowa Środa Suwaka!

La Polemica

W tym podcaście czasem pojawi się greenkeeper, a czasem reprezentant Polski. Ale każdy przedstawi ludzkie historie i opowieści o świecie widzianym poprzez futbol. „La Polémica”, bo często w dyskusjach będziemy podróżować do bliskiej prowadzącemu Hiszpanii.

Jurasówka

Gość: Jan Błachowicz

Najdłużej odsuwany gość Jurasówki (choć już w niej bywał) wreszcie zasiądzie przy mikrofonie, już w mistrzowskim pasie.

PS GRA

Gość: Kwiat Jabłoni

Agnieszka Szydłowska tym razem zaprosi do studia Kwiat Jabłoni i porozmawia z nimi o nowym albumie.

.TXT

Gość: Max Łubieński

newonce.radio specials

Specjalna audycja poświęcona Diego Maradonie, który zmarł w środę, 25 listopada w wieku 60 lat. Prowadzą Przemek Rudzki i Dominik Piechota.

PATOŚCIEŻKA

Jeśli raz wkroczysz na Patościeżkę, więcej z niej nie zboczysz. Gwarantujemy! Najbardziej nieprzewidywalna audycja o polskim hip hopie dzieje się tu i teraz czyli w środy od 22 na antenie newonce.radio