„Awantura” powraca! Wiemy, kto zagra w drugim sezonie i kiedy ruszają zdjęcia

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
Beef
Netflix

W tym roku rozgorzał już konflikt Megan Thee Stallion z Nicki Minaj, JPEGMafia zaczepia ostatnio Freddiego Gibbsa, ale najbardziej oczekiwanym beefem przez nas jest druga odsłona serialu w reżyserii Lee Sung Jina.

Pięknie Netflix odbił piłeczkę zarzutów o koncertowe obniżenie jakości swoich seriali. Żeby nie było – zarzutów nie bez podstawy. Ale jak już się bronić, to tylko jakościówą pokroju „Awantury”. Ubogi pan złota rączka Danny i Amy, zajmująca się sztuką przedstawicielka wyższej klasy średniej. Spleceni w wieloodcinkowym tańcu wzajemnej nienawiści, za którym kryje się coś więcej. Kwestie tożsamościowe społeczności amerykańskich Azjatów. Frustracja ludzi, którzy ledwo wiążą koniec z końcem do pierwszego przy pełnej świadomości, że lepiej już było. Całość upstrzona milionem follow-upów do współczesnej kultury i tylko do teraz nie wiadomo, dlaczego soundtrack wygląda jak odnalezione po latach notowanie jakiejś listy przebojów z połowy lat 90. Aha, „Awantura” to pierwszy oryginalny serial od A24, którzy znowu wjechali w branżę jak dzik w żołędzie – pisał Jacek Sobczyński, gdy wybieraliśmy Beef do dziesiątki najlepszych seriali ubiegłego roku.

Nie byliśmy w tym entuzjazmie odosobnieni – Awantura zgarnęła choćby trzy Złote Globy i osiem nagród Emmy. Jasna sprawa więc, że szybko pojawiły się pytania o kolejną część.

Lee Sung Jin w licznych wywiadach deklarował, że potencjał formatu jest niewyczerpany, wiele (niezależnych) opowieści dałoby się tu wymyślić i on chętnie by się tego podjął. A gdy w listopadzie podpisał deal z Netfliksem było już niemal pewne, że drugi sezon Beef musi się wydarzyć...

No i właściwie mamy potwierdzenie. Jak donosi Deadline – przyklepana została kontynuacja, w której przedstawiona zostanie historia dwóch skłóconych par. I uwaga, bo jest wysoko. Jedna to prawdopodobnie Charles Melton i Cailee Spaeny (sensacyjna Priscilla), a druga Jake Gyllenhaal i Anne Hathaway! Wejść w buty Stevena Yeuna i Ali Wong nie będzie łatwo, ale taki skład rokowałby naprawdę dobrze.

Kiedy przekonamy się, czy nowa Awantura dorówna poprzedniej? Na premierę przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Start produkcji późne lato lub jesień.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.