Bad tripy, microdosing, domestos haze. Czerwiec w newonce miesiącem narkotyków

Zobacz również:Przewodnik po narkotykach w amerykańskim rapie. Część 1: marihuana
trippin ART.jpg

Nie namawiamy – omawiamy. W przestrzeni publicznej wciąż brakuje rzeczowej dyskusji o obecności narkotyków w naszym współczesnym świecie. Chcemy wypełnić tę przestrzeń.

Niedawno Kanada ogłosiła dekryminalizację mocnych narkotyków – kokainy, MDMA czy opiatów. Coraz więcej państw legalizuje marihuanę, a sławy tego świata publicznie deklarują, że zdarza im się korzystać ze środków psychoaktywnych, co jeszcze kilkanaście lat temu przeszłoby co najwyżej w środowisku rapowym (casus Elona Muska, palącego jointa w programie Joe Rogan Experience). Rzeczywistość zmienia się na naszych oczach. Być może pokoleniom naszych dziadków czy nawet rodziców marihuana kojarzyła się ze stałymi bywalcami Monaru, ale teraz wygląda to inaczej.

Dlatego chcemy o tym porozmawiać poprzez szereg tekstów i podcastów. Zastanowić się, ile coraz bardziej powszechna legalizacja narkotyków może przynieść dobrego, a ile szkody; opowiedzieć o ich obecności w 2022 roku, zajrzeć do historii czy przyjrzeć się roli narkotyków w kulturze popularnej. Chemsex, candyflipowanie, microdosing, poppersy. Jeśli nie wiecie, o co chodzi – to się dowiecie. Do tego historia narkotyków w erze Polski potransformacyjnej, dragi w filmie i muzyce, opowieść o forum hyperreal...Będzie tego naprawdę bardzo dużo.

Trippin' to kolejna odsłona tematycznych miesięcy na platformie newonce. W maju pochyliliśmy się nad zagadnieniami dotyczącymi seksu, publikując m.in. materiały o pladze catfishingu, stópkarzach, czyli fetyszystach kobiecych stóp oraz... trendzie nieuprawiania seksu. Teraz czas na odmienne stany świadomości. A co dalej? Przekonacie się na początku lipca.

wkraczając w pustkę.jpg

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Komentarze 0