Będzie kolejna płyta duetu Madlib & Freddie Gibbs!

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
Freddie gibbs madlib
fot. materiały prasowe

2014 – Pinata. 2019 – Bandana. 2024 – kolejny album, którego nazwa kończy się na a. Freddie Gibbs i Madlib wracają w duecie.

Według obiegowej opinii Madlib w duetach potrafi wyciągnąć z raperów to, co w nich najlepsze. Szczytowy album MF Dooma? No raczej, że Madvillainy. Freddie Gibbs też nigdzie nie był tak dobry (no, może poza Alfredo z Alchemistem), jak na dwóch wspólnych albumach z Madlibem. Czas na kolejną odsłonę serialu o nazwie MadGibbs.

Czas na Montanę

Duet grywa rocznicowe koncerty z okazji 10-lecia Pinaty (jeden z nich odbędzie się choćby na barcelońskiej Primaverze). Podczas występu w Nowym Jorku Madlib niespodziewanie zapowiedział ze sceny… trzeci wspólny album. Jesteście gotowi na Freddiego Gibbsa? Następna będzie Montana! – powiedział Madlib.

I faktycznie, pogłoski o tym krążku chodziły od pewnego czasu, ale dopiero teraz zostały oficjalnie potwierdzone. Trzeba podejrzewać, że wyjdzie jeszcze w tym roku, bo raz – jeden i drugi są raczej płodni wydawniczo, a dwa – trzeba zachować cykl wydawniczy: jeden album co pięć lat.

Freddiego i Madliba możecie złapać w maju dwukrotnie – 24-ego zagrają na londyńskim festiwalu Brockwell Park (obok m.in. Pushy T, SBTRKT-a i DJ-a Seinfelda), a 30 maja na wspomnianej Primaverze. Solowo Gibbs zagra też 1 czerwca w Irlandii, na festiwalu Forbidden Fruit.

Zobacz także:

Kompletna historia Madvillain – najsłynniejszego projektu, w którym MF DOOM maczał palce

Filmowy debiut Freddiego Gibbsa wygrywa festiwale i trafia na HBO Max. Jest aż tak dobrze?

To nie rap, to jest czarnoksięstwo, czyli o tym, dlaczego 2023 był rokiem Alchemista

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, współprowadzący „Bolesne Poranki” oraz „Plot Twist”. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych. Te absurdalne opisy na naszym fb to często jego sprawka.
Komentarze 0