Co nowego na Netfliksie i HBO GO? ”Ojciec chrzestny”, ”Władca Pierścieni”, ”Hobbit” i sporo dokumentów

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
The-Godfather-Opening-Scene.jpg

Tak grubego tygodnia pod względem nowości streamingowych jeszcze nie było. Odwołujcie wszystkie plany, bo jest co oglądać.

Na start Netflix, który w pierwszym tygodniu marca stawia na dokumenty. Jednym z nich jest Morderstwo wśród mormonów. Miniserial trafił na platformę 3 marca i przedstawia nieprawdopodobną historię, która wydarzyła się naprawdę i wstrząsnęła społecznością Salt Lake City w latach 80. Zaczęło się od zamachów bombowych w stolicy stanu Utah, gdzie swoją główną siedzibę ma mormoński Kościół. Ranny został także Mark Hoffman, który kolekcjonował historyczne dokumenty i natknął się na list podważający fundamenty wiary. Pozycja obowiązkowa dla fanów seriali true crimes.

5 marca do oferty platformy dołączył miniserial Nevenka: Przerwać ciszę. Dokument opowiada o losach Nevenki Fernández, pokrzywdzonej w pierwszej w Hiszpanii zakończonej sukcesem sprawie o molestowanie seksualne przeciw politykowi.

Na koniec propozycja filmowa: Sentinelle. Francuski film akcji w reżyserii Juliena Leclercqa przedstawia historię żołnierki, która po powrocie z traumatycznej misji postanawia zemścić się na mężczyznach, którzy skrzywdzili jej siostrę.

Przenosimy się na HBO GO, a tam od początku marca czekają trzy kultowe trylogie, które w ostatnim czasie nie były dostępne w żadnym serwisie streamingowym: Ojciec chrzestny Francisa Forda Coppoli oraz wszystkie części Władcy Pierścieni i Hobbita.

Od pierwszego marca na platformie można obejrzeć film dokumentalny Margaret Atwood. Słowo to siła, będący portretem kanadyjskiej pisarki, poetki i krytyczki literackiej.

Nie zabrakło też polskiej propozycji - dramatu Pod Mocnym Aniołem w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

5 marca w ofercie HBO GO znalazł się thriller Cicha impreza. Argentyński film opowiada o parze, która trafia na nietypową imprezę, która szybko przeradza się w przerażającą i brutalną noc.

W weekend na platformie pojawi się też słynna komedia Diabeł ubiera się u Prady z Meryl Streep i Anne Hathaway w rolach głównych.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.