DaBaby po raz pierwszy w Polsce. CLOUT Festival leci na grubo

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
DaBaby
DaBaby, fot. Rich Fury/Getty Images

Drugi rok czekamy na pierwszą edycję CLOUT Festivalu. Najbardziej wyhajpowana impreza w Polsce powraca z ambitnymi planami.

Nie musimy za dużo mówić o tym jak pandemia koronawirusa pokiereszowała dwa ostatnie sezony festiwalowe. Podcięła też w ten sposób skrzydła CLOUT Festivalowi – wydarzeniu, które z przytupem chciało rozbić hajpowy bank i stworzyć pierwszą prawdziwie nowoczesną, trapową imprezę z gwiazdami największego formatu. Teraz wszystko wskazuje na to, że się to uda. CLOUT odbędzie się 13 i 14 lipca w Warszawie (w nieujawnionej jeszcze lokalizacji). Wśród 16 zapraszonych artystów znajdzie się prawdziwa czołówka trapowej sceny.

Pierwszym asem w rękawie organizatorów jest DaBaby. Najlepszy raper 2019 roku według Complex jest jednym z najpopularniejszych MC ostatnich lat. Miliardy odtworzeń na Youtube i 37 milionów słuchaczy na Spotify w ostatnim miesiącu – to tylko część imponujących liczb, które wykręca urodzony w Cleveland artysta.

Baby on Baby, jego debiutancki studyjny album, było jednym z najgoręcej dyskutowanych hip-hopowych wydawnictw 2019 roku. W tym samym roku DaBaby wydał longplay Kirk, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy sprzedaży Billboardu. Passę sukcesów muzyka przerwały kontrowersje – w zeszłym roku na festiwalu Rolling Loud w Miami DaBaby wypowiedział na scenie szereg homofobicznych słów, które podzieliły opinię publiczną. Wiele festiwalowych występów autora Suge zostało w efekcie odwołanych. Baby kontynuuje karierę, w tym roku zdążył wydać wspólny mixtape z NBA YoungBoyem.

Młyn pod sceną sprowokują z pewnością City Morgue. ZillaKami i SosMula to zdecydowani liderzy w dziedzinie trap metalu. Nowojorski duet garściami czerpie inspiracje zarówno z annałów horrorcore’u jak i, nadal dość świeżej, historii nu metalu. Swój ostatni album, City Morgue Vol. 3: Bottom of the Barrel, wydali w październiku zeszłego roku i po raz kolejny zaspokoili głód krwi wśród legionu swoich fanów.

CIEMNIA - Prześwietlenie #6 $wiat LIVE.LOVE.A$AP

10-lecie LIVE.LOVE.A$AP i pojawienie się mixtape'u w serwisach streamingowych jest punktem wyjścia dla kolejnego prześwietlenia w Ciemni. Gargamel tradycyjnie już łączy kropki i tka sieć połączeń m...

2 godz. 4 min

Do Warszawy przyjedzie także Ferg, którego lepiej możecie kojarzyć gdy dodamy do jego ksywki prefiks A$AP. Status przynależności rapera do A$AP Mobu nie jest na chwilę obecną klarowny, ale nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej kreatywnych MC ostatnich lat. Niemal dekadę temu, Nowojorczyk zamieszał na scenie za sprawą Traplord. Od tego czasu wydał jeszcze 4 studyjne longplaye – ostatnim z nich jest Floor Seats II z 2020 roku.

Ostatnim z czterech artystów inaugurujących tegoroczny repertuar jest Malik Montana – najlepiej prosperujący polski raper poza granicami naszego kraju. Szef GM2L regularnie pojawia się na kartach na czasie na holenderskim Youtubie i niepodzielnie panuje nad Wisłą - jest najpopularniejszym polskim MC wedle statystyk Spotify.

Przypominamy: CLOUT Festival odbędzie się 13 i 14 lipca w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie tutaj. Bilety wejdą do sprzedaży w czwartek 31 marca.

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Komentarze 0