„Dexter” z kolejnym sezonem! Słynny seryjny zabójca wróci po ośmiu latach przerwy

Dexter
fot. materiały prasowe

Oryginalna seria zakończyła się ósmym sezonem wyemitowanym w 2013 roku. W październiku 2020 twórcy Dextera ogłosili jednak, że przygody seryjnego zabójcy powrócą na ekran. Teraz otrzymaliśmy enigmatyczny teaser.

Wszystko w ramach limitowanej serii zatytułowanej Misunderstood, której premiera zaplanowana jest na jesień tego roku. W sieci właśnie pojawił się pierwszy trailer zapowiadający serial. W głównej roli zobaczymy oczywiście charyzmatycznego Michaela C. Halla, który za swoją kreację został uhonorowany Złotym Globem i dziesiątkami innych nominacji. Towarzyszyć będą mu nowe twarze: Jamie Chung zagra kryminalnego podcastera, a w antagonistę wcieli się Clancy Brown. Wiemy też, że akcja przeniesienie się z Miami do Nowego Jorku i okolic.

O Dexterze wspominaliśmy zresztą przy okazji rankingu naszych ulubionych seriali wszech czasów: Jeden z absolutnych hitów TV ery przednetfliksowej. Był moment, kiedy Dexterem jarali się wszyscy, a nieprzyznanie temu serialowi 9 lub 10 na Filmwebie spotykało się z jękiem zawodu. Pierwsze 4 sezony ekstra, później bywało różnie, ale ta kryminalna czarna komedia konsolidowała społeczność prawie do samego końca. Pechowo, przy okazji ostatniego sezonu, cała gawiedź zakrzyknęła gromkie “skandal!”, a internet zalały prośby o nieuznawanie ósmej części serii za faktyczne zakończenie przygód Dextera Morgana. Jeśli macie dużo wolnego czasu i brak ważniejszych dzieł popkultury do nadrobienia, dajcie chociaż szansę początkowym sezonom. Jakby nie patrzeć, jest to spory kawałek telewizyjnej historii.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon Dexter pojawił się na małych ekranach w 2006 roku. Historia analityka krwi, który po godzinach ścigał złych tego świata i wymierzał na nich sprawiedliwość doczekała się w sumie ośmiu sezonów. Z formą bywało różnie, większość z nich uważana jest za szczytowe osiągnięcia telewizji przełomu pierwszej i drugiej dekady XXI wieku. Z wyjątkami, bo przecież szósta oraz ostatnia odsłona spotkały się z potężną falą krytyki. Wystarczy porównać średnią ocen na popularnym portalu Rotten Tomatoes. Wspomniane słabsze sezony zatrzymały się na odpowiednio 40% i 33%, gdzie przeważnie notowania kręciły się wokół 80% lub wyżej.

Być może nadchodzące 10 odcinków będzie formą rehabilitacji po fatalnym finiszu. Misunderstood pojawi się w ramówce stacji Showtime tej jesieni, a showrunnerem został Clyde Phillips, odpowiedzialny za pierwsze cztery sezony oryginalnego Dextera.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.