Disco polo, dresy z bazaru, rajdy Polonezem… Powstaje symulator przetrwania w Polsce lat 90.

Symulator przetrwania w Polsce lat 90.
Przemysław Hadała

Najróżniejsze już symulatory wprawiały w zdumienie czy wzbudzały śmiech. Weźmy choćby Vatican Gardens, czyli głośny symulator papieża. Ale – parafrazując popularne powiedzonko – kto doświadczył polskich lat 90-tych, ten się w cyrku nie śmieje.

A pamiętasz jak '93? – pytał Juchas u DJ-a 600V w nieśmiertelnym klasyku z albumu Szejsetkilovolt. No to, jeżeli ktoś nie pamięta albo żałuje też bardzo, że tamte czasy minęły bezpowrotnie, powstaje gra, która umożliwi powrót do przeszłości.

Nosi tytuł OHV, a jej twórcą jest Przemysław Hadała, który pisał niedawno na Twitterze: Co do postępu prac, jest on uzależniony od ilości wolnego czasu, który mam. A ostatnio mam go niewiele. Więc idzie trochę wolniej.

Jest nad czym pracować. Jak wynika z opisu gry na Steamie, symulator pozwoli na eksplorację otwartego świata i zapoznanie się z lokalną społecznością; znalezienie dorywczej pracy, odpicowywanie Poloneza i koronację na króla remizy.

Polska lata 90. 15% bezrobocie. Disco-polo. Dziurawe drogi. Paliwo po 2 zł. I ty, prosty chłopak z prowincji którego jedynym majątkiem jest nienadający się do jazdy samochód – brzmi zapowiedź. Rockstar już pewnie w strachu z tym swoim GTA 6.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.