Ekstrawagancki casual i stylizacje z teledysków: kulisy powstawania kolekcji Brodka x Reserved

Reserved Brodka
fot. Bartek Wieczorek

Po wcześniejszej współpracy piosenkarki z marką przy stylizacjach do klipów, doczekaliśmy się pełnej kolekcji. Spójnej, nietypowej i wielofunkcyjnej.

Twórcy limitowanej kolekcji Brodka x Reserved przyznają, że nie narzucali sobie żadnych ograniczeń - zarówno jeżeli chodzi o kroje, autorskie nadruki czy dobór tkanin, wśród których dominują naturalne materiały: między innymi alpaka, wełna, jedwab, bawełna organiczna.

RESERVEDxBRODKA_ (23).jpg
fot. Bartek Wieczorek

Linia, która trafiła do sprzedaży 28 września, to esencja stylu Brodki: oversize’owe garnitury, dekonstrukcyjne marynarki, swetry i peleryny w nieoczywiste wzory.

Marzyłam, by stworzyć ubrania, których brakowało mi w sklepach i które sama z przyjemnością bym nosiła - przyznaje artystka.

Kolekcja została w większości uszyta w Polsce, a Brodka uczestniczyła we wszystkich etapach jej tworzenia.

RESERVEDxBRODKA_ (11).jpg
fot. Bartek Wieczorek

Najpierw określiliśmy ogólny zarys, następnie stworzyłam moodboardy z moimi fascynacjami: od odniesień folkowych przez marokańskie dywany po luźne skojarzenia związane z podróżami, moim dorastaniem i wcieleniami artystycznymi, z którymi mogliby kojarzyć mnie odbiorcy - zdradza piosenkarka.

Pierwszym efektem były stroje sceniczne, które pojawiły się w teledyskach zwiastujących album Brut. Męski garnitur w najmodniejszym kolorze 2021 roku - cocoa brown, który pojawił się w klipie do Game Change trafił do kolekcji w niezmienionej formie. To odrzucenie stereotypów dotyczących płci, ale kiedy marynarka zostaje spięta paskiem, stylizacja nabiera już zupełnie innego charakteru i podkreśla sylwetkę. Z kolei szary trench, który możecie kojarzyć z teledysku do Hey Man przeszedł lekką przeróbkę w postaci złagodzenia linii ramion i dodania asymetrii.

RESERVEDxBRODKA_ (4).jpg
fot. Bartek Wieczorek

Inspiracją, zarówno przy powstawaniu płyty, jak i kolekcji, był brutalizm. W linii ubrań przejawia się odważnymi krojami i siłą detali. W palecie kolorów dominują zgaszone żółcie, pastelowe fiolety i nasycone brązy w kontraście z chłodnymi odcieniami niebieskiego. Z kolei czarne itemy to - jak przyznaje Brodka - ukłon w stronę jej ulubionych japońskich twórców. W sumie wykorzystano ponad dwadzieścia różnych kolorów o odmiennych znaczeniach i energii: emocjonalną (pastele i energetyczne barwy) i racjonalną (zgaszone kolory).

Innym ważnym elementem kolekcji jest wielofunkcyjność - płaszcz po odpięciu rękawów staje się kamizelką, regulacja nogawek umożliwia ich zwężenie, a marynarka z geometrycznymi nacięciami może być zarówno topem, jak i okryciem wierzchnim.

RESERVEDxBRODKA_ (3).jpg
fot. Bartek Wieczorek

Współpracy Reserved x Brodka towarzyszy sesja zdjęciowa autorstwa Bartka Wieczorka oraz trzydziestosekundowy film powstały w brutalistycznej scenerii Walencji. Autorką stylizacji jest Ewelina Gralak.

Limitowaną kolekcję Brodka x Reserved znajdziecie w wybranych salonach Reserved oraz online.

RESERVEDxBRODKA_ (25).jpg
fot. Bartek Wieczorek

Artykuł powstał we współpracy z marką Reserved

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.