Golec uOrkiestra, Michał Wiśniewski… Kogo jeszcze wybieli polski rap?

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
rubik wiśniewski

Dla tych, którzy dorastali na przełomie lat 90. i 00., i śledzili szczególnie to, co działo się na scenie – prawdziwym szokiem poznawczym okazała się rehabilitacja braci Golec przez Bedoesa czy Ich Troje przez Kukona i Quebonafide dokonywana dwie dekady później. Nie były to jednak pierwsze kontrowersyjne crossovery pomiędzy piosenką popularną i środowiskiem hiphopowym. Wcześniej olbrzymie emocje wzbudzała choćby współpraca Fokusa z Dodą. W bestiariuszu opolskiego festiwalu nadal nie brakuje jednak wykonawców, których powrót napawałby grozą. Służymy pomocą.

Skoro nastąpiła pokoleniowa zmiana, gwiazdy estrady z początku wieku budzą już diametralnie inne emocje niż wtedy, gdy o Michała Wiśniewskiego toczył się narodowy spór; najbardziej medialny dziennikarz tamtych czasów – Robert Leszczyński przychodził do telewizji w koszulce Polska przeprasza za Ich Troje, a piosenkarz nazywał go w rewanżu śmieciem.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio prowadzi audycję „The Fall”. Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.