Halo, Netflix? Czekamy na true crimes o Wampirze z Krakowa, Skorpionie z Pomorza i Władcy much

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
Karol Kot_Wampir z Krakowa.jpg
Archiwum Narodowe w Krakowie

Postanowiłem zabijać, bo sprawiało mi to przyjemność. Oczywiście mogłem sobie tego odmówić, gdybym chciał, ale nie chciałem. Pucołowaty maturzysta Karol Kot terroryzował Kraków w latach 60. jak Richard Ramirez Zachodnie Wybrzeże dwie dekady później. Gdy Netflix – wraz z premierą Taśm Johna Wayne’a Gacy’ego – wywiesił białą flagę w temacie true crimes, zbieramy lokalne sprawy, które mogłyby stanowić kanwę pierwszego polskiego dokumentu tego typu na popularnej platformie. I odwrócić niekorzystną kartę.

Kot był odpowiedzialny za epidemię strachu, o jaką nikt nie podejrzewałby niepozornego chłopaka z ulicy Meiselsa na Kazimierzu. Ale przy całej grozie – jego poczyniania cechowała wręcz komiczna nieporadność. Pisała o tym Anna Winiarska z Magazynu TVN24. W tej historii tragizm i makabra przeplatają się ze zwykłą nieudolnością, dzięki której wiele osób zachowało życie i zdrowie. Wystarczy wspomnieć, że pierwsza ofiara Kota dopiero po zrobieniu zakupów i przyjściu do domu zauważyła, że została dźgnięta. Inny przykład: próba gwałtu na mieszkance Tyńca zakończyła się tym, że Kot… pomógł jej upiec tort. Natomiast arszenik, który podłożył w restauracji, wsypał… do butelki z octem, który unieszkodliwił truciznę.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio prowadzi audycję „The Fall”. Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.
Komentarze 0
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play