Hejtowali, ale się nie poddałam – mówi Polka, która tańczyła z Usherem podczas finału Super Bowl

Nikola Pośnik
fot. ig @nikolaposnik

W nocy z niedzielę na poniedziałek Nikolę Pośnik oglądał cały świat.

I trudno było jej nie zauważyć, skoro jako jedyna w gronie tancerek i tancerzy, którzy występowali na scenie z Usherem, miała czerwone włosy. Podczas 13-minutowego show w przerwie finału Super Bowl (Kansas City Chiefs pokonali po dogrywce San Francisco 49ers) Usher zagrał kompilację swoich największych hitów i pewnie niewielu wiedziało, że na scenie towarzyszyła mu polska tancerka.

Nikola Pośnik mieszka w Ameryce od trzech lat, ale tańcem zajmuje się praktycznie od zawsze.

Tańczę od 3. roku życia. Zaczęło się od miłości do Beyoncé – jak byłam mała, nawet jeszcze nie umiałam chodzić, to podrygiwałam do Single Ladies. Oglądałam w telewizji jej wszystkie teledyski, byłam w niej zakochana. Zresztą dalej jestem – opowiadała w rozmowie dla newonce. A teraz tańczyła, mając świadomość, że Beyoncé obserwuje ją z trybun.

Mama zabierała mnie na jej koncerty. Kiedyś kupiła mi bilety do Kolonii na Golden Circle. Mogłam ją dotknąć, płakałam ze szczęścia. Przez cały koncert tańczyłam, podeszła do mnie pani z wielką kamerą, Beyoncé akurat śpiewała jakąś wolną piosenkę. I nagle okazało się, że jestem na dwóch wielkich ekranach, Beyoncé uśmiechnęła się do mnie, po czym podała mi rękę. Sparaliżowało mnie, jak spojrzała się w moje oczy to aż się zatrzęsłam – wspomina Pośnik.

Już jako nastolatka zadecydowała, że taniec to będzie jej zawód, pomimo tego, że rodzina podchodziła do tej deklaracji z nutką niepewności. Bądź lekarzem, idź na studia… A ja stwierdziłam, że będę robić to, co kocham i będę zapierdzielać – opowiada. W 2015 roku zaczęła nagrywać na musical.ly, była wtedy nastolatką. Ludzie hejtowali i pytali, po co to robię, nie poddawałam się. W międzyczasie, w szkole tańca, poznała Mariusza Kotarskiego „Mańka”, słynnego tancerza, tańczącego m.in. z Janet Jackson i Jennifer Lopez.

Maniek zaszczepił we mnie poczucie, że chcę jechać do Los Angeles. Mieć cały dzień prób, tańczyć pod okiem znanych choreografów. Dzięki niemu, ale też dzięki mojej mamie, jestem tu. To on mnie wprowadził w ten świat – podsumowuje Nikola. Która zresztą też ma już teledyskowe doświadczenie; mogliście oglądać ją m.in. w wideo Black Eyed Peas Double D'z.

Sprawdźcie cały wywiad Nikoli Pośnik ze Sworo, który odbył się dwa lata temu w ramach podcastu Mamy Sworo do obgadania; dowiecie się z niego więcej o początkach kariery Nikoli oraz jej największych fascynacjach.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, prowadzący audycję „Nevermind” w newonce.radio. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych.
Komentarze 0